Kokice bolje od Zrinskica

U susretu Prve hrvatske rukometne lige za žene Koka je u Varaždinu dočekala Zrinski iz Čakovca i pobijedila 28:22.

Varaždinke puno bolje ulaze u susret i u 15. minuti imaju prednost 8:2. S tri uzastopna gola Čakovčanke se približavaju na 8:5. No do poluvremena dominacija Koke i na odmor se odlazi rezultatom 16:6.

U drugom dijelu u 35. minuti na semaforu je 19:10. Čakovčanke postižu četiri uzastopna gola za 19:14. Desetak minuta Koka održava prednost od pet – šest golova, a tada Zrinski kod 23:17 radi novu seriju od tri gola i približava se na 23:20 u 52. minuti za zanimljiviju završnicu. U 57. minuti je 25:22 i tada tri uzastopna domaća gola za pobjedu Koke nad Zrinskim 28:22.

U čakovečkim redovima najefikasnija je bila Ana – Maria Gavrić s 5 golova, Ena Car i Stela Posavec 4, Tena Horvat i Paula Posavec 3, Ira Resman 2 i Dora Pajić 1. Šest obrana Marte Kozjak i tri Teje Ivačić. Na stani Koke najefikaniska je bila naša Nikolina Zadravec s 9 golova.

Zrinski je nakon poraza ostao na 18 bodova na 8. mjestu. U narednom 21. kolu Čakovčanke ugošćuju Trešnjevku. Zbog odlaska kadetske ekipe na završnicu u Umag od 31. ožujka do 3. travnja utakmicu 21. kola 1. HRL – žene ŽRK Zrinski – RK Trešnjevka odigrat će se u srijedu, 30. ožujka u 19.30 sati.