ATLETIKA

U Varaždinu održano juniorsko prvenstvo Hrvatske, atletičari Slobode osvojili osam medalja

Briljirali su Roko Farkaš i Jana Koščak, a dominirale su i sestre Marodi. Evo svih imena…

Proteklog vikenda na Atletskom stadionu Sloboda Varaždin održano je državno prvenstvo Hrvatske u juniorskoj kategoriji.

Domaći je klub, Slobodu Varaždin, predstavljalo čak 14 atletičara i atletičarki u 12 disciplina. Ukupno je osvojeno 8 medalja, od kojih je pet zlatnih.

Desetobojac Roko Farkaš ponovno je briljirao u sprinterskim disciplinama i slavio na 100 metara s rezultatom 10,67 s te na 200 m s rezultatom 20,87 s.

Jana Koščak također je postala dvostruka prvakinja Hrvatske na 400 m prepone s rezultatom 1:00,51 te joj je skok u dalj od 5,92 m donio zlato u toj disciplini.

Sestre Marodi ponovno su dominirale na srednjim prugama te dionicu od 1500 m istrčale u 4:28,73 (Tena) i 4:29,12 (Lea), što im je donijelo zlato i srebro. Drugi se dan Tena okitila broncom na 800 m s rezultatom od 2:11,05.

Luka Leščak postao je viceprvak Hrvatske u skoku s motkom sa skokom od 3,40m.

U istoj je disciplini Marko Zrnić zauzeo 4. mjesto. Marko se također natjecao u skoku u dalj te zauzeo 6. mjesto, dok je u toj disciplini Neli Belač zauzela 10. mjesto. Šesto je mjesto zauzeo Fran Novak u skoku u vis.

Od ostalih predstavnika vrijedno je spomenuti sprintere Hrvoja Kašika i Nikolu Poštu koji su na 100 m zauzeli četvrto i sedmo mjesto te sprintericu Doru Androlić koja je na istoj disciplini zauzela šesto mjesto. Prvi su dan juniorke u sastavu Posavec-Koščak-Belač-Androlić u štafeti 4×100 m zauzele peto mjesto. Isti su plasman postigle i u štafeti 4×400 m u sastavu Posavec-Henec-Belač-Koščak.