SDP Varaždinske županije

Sonja Ružić-Cvrtnjak kandidatkinja za načelnicu Općine Trnovec Bartolovečki

SDP je predstavio kandidatkinju koja kreće u kampanju sa sloganom 'Načelnica s karakterom'.

Općinski odbor SDP-a Trnovec Bartolovečki 30. je ožujka 2025. godine objavio da će njihova  kandidatkinja za načelnicu Općine Trnovec Bartolovečki biti Sonja Ružić-Cvrtnjak, po struci pravnica s dugogodišnjim radnim iskustvom u državnoj upravi i u upravi jedinica lokalne samouprave, najduže u Općini Trnovec Bartolavečki kao vanjska suradnica, a potom službenica u razdoblju od 2014. do 2021. godine.

Kandidatkinja Sonja Ružić-Cvrtnjak s sloganom ‘Načelnica s karakterom’, a ujedno i nositeljica kandidacijske liste SDP-a, HSS-a i Hoćemo pravedno istakla je da je osoba s ozbiljnijem i odgovornijem pristupom obavljanju poslova, a odluku o kandidiranju donijela je isključivo na poticaj građana općine Trnovec Bartolovečki, posebice onih starije životne dobi koji su iskazali nezadovoljstvo  svojim položajem i na lokalnoj razini.

 – Činjenica je da Općina zaostaje u razvoju  po pitanju infrastrukturnog uređenja, zadovoljavanja javnih potreba građana,  transparentnosti rada, povlačenju sredstava iz EU fondova, uređenju poduzetničke zone i privlačenju investitora – istaknula je imenovana kandidatkinja.

Među prioritetima je rješavanje u suradnji s Varaždinskom županijom pitanje financiranja i organiziranja  produženog boravka, prijevoza učenika, zdrave prehrane u osnovnim školama, uvođenja novog sustava stipendiranja učenika i studenata, provedbe zajedničkih projekata s Gradom Varaždinom (zaštite okoliša i zaštite zraka), razvoj poduzetništva i poljoprivrede kroz poticajne mjere te stvaranje uvjeta i privlačenje investitora na području Poduzetničke zone, istaknuli su iz SDP-a.

Predsjednik Županijske organizacije SDP-a Luka Zrinski također je pružio podršku kandidatkinji Sonji Ružić-Cvrtnjak, istaknuvši:

– Drago mi je što danas imamo priliku pružiti podršku Sonji u njenoj utrci za izbor za načelnicu općine Trnovec Bartolovečki. Sonja je osoba s iskustvom u javnom sektoru, koja se dugi niz godina zalagala za boljitak mještana svog mjesta i cijele općine. Siguran sam da će Sonja sa svojim timom pokrenuti projekte, razborito upravljati proračunom te zajedno s budućim županom Isterom i njegovim zamjenikom Lovrom Lukavečkim pokazati da politika može biti časna, stručna i vođena principima. Novi vjetrovi pušu diljem naše županije, i 18.5. donijet će promjene koje će Trnovcu vratiti sjaj i ponos – kazao je Zrinski.

Iz naše mreže
Povezani sadržaj
Preporučeno
Najnovije