
Čeka ga stroga kazna.
U nedjelju, 29. lipnja oko 8 sati, u Varaždinskoj ulici u Poljancu, policijski su službenici zaustavili osobno vozilo kojim je upravljao 58-godišnjak pod utjecajem alkohola. Utvrđeno je da je vozač imao 1,27 promila alkohola u krvi.
Provjerom je također ustanovljeno da je vozaču vozačka dozvola ranije ukinuta rješenjem policijske postaje. Razlog ukidanja dozvole bio je prikupljeni broj negativnih prekršajnih bodova.
Zbog sumnje da bi mogao nastaviti s činjenjem prekršaja, vozač je priveden u policijsku postaju. Ondje je smješten u posebnu prostoriju za zadržavanje do prestanka djelovanja alkohola.
Za počinjene prekršaje prijeti mu novčana kazna u iznosu do 4.640 eura ili kazna zatvora do 60 dana. Uz to, može mu biti izrečena zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju do 21 mjesec.
Nakon što odluka o prekršaju postane pravomoćna, vozaču će biti određena i četiri nova negativna prekršajna boda.



