
Shiffrin je potvrdila povijesni šesti Globus.
Hrvatska skijašica Zrinka Ljutić je u drugoj vožnji velesaloma u Hafjellu na završnici Svjetskog kupa završila na 13. mjestu s 2.12 sekundi zaostatka za vodećom Kanađankom Valerie Grenier, piše Index.
Uz nju su na postolju završile Norvežanka Mina Fuerst i Austrijanka Julia Scheib, no najveća pobjednica današnje utrke je Amerikanka Mikaela Shiffrin, koja je s osiguranim 11. mjestom osvojila Veliki kristalni globus.
Amerikanka Mikaela Shiffrin po šesti je put u karijeri osvojila Veliki kristalni globus namijenjen ukupnoj pobjednici Svjetskog kupa u alpskom skijanju.
Uoči zadnje utrke Shiffrin je imala 85 bodova više od druge Njemice Emme Aicher te je mogla ostati bez naslova samo da je ostala izvan kruga osvajačica medalja uz pobjedu Aicher.




