
Oprezno.
Policijski službenici Policijske postaje Ivanec zaprimili su prijavu 35-godišnjakinje koja je postala žrtva prijevare od strane nepoznate osobe.
Prema navodima iz prijave, nepoznata osoba je 18. lipnja putem elektroničke pošte stupila u kontakt s ukućaninom prijaviteljice i lažno mu prikazala činjenice o navodnom dobitku ostvarenim ulaganjem u kriptovalute.
Vjerujući u istinitost navoda i očekujući isplatu zarađenog novca, 35-godišnjakinja je, slijedeći upute nepoznate osobe, instalirala mobilnu aplikaciju i dostavila svoje bankovne podatke.
Nedugo nakon toga, zbog sumnje u prijevaru, prekinula je sve aktivnosti, ali je primijetila da je s njezina bankovnog računa skinut iznos od više tisuća eura.
Policijski službenici trenutno provode radnje u cilju otkrivanja počinitelja ovog kaznenog djela.



