‘Supruga iz pakla’ zatražila da se javnost isključi s njezinog suđenja

Sudsko vijeće Županijskog suda u Varaždinu djelomično je prihvatilo zahtjev optuženice Ruže Šimunković (51), u medijima poznata kao ‘Supruga iz pakla’, da se javnost isključi sa njezinog suđenja za pokušaj ubojstva. Javnost će biti isključena sa dijela suđenja u kojem će ona iznositi svoju obranu.

> Još jedno suđenje za pokušaj ubojstva ‘Supruzi iz pakla’

Ruži Šimunković inače već služi trogodišnju kaznu zatvora zbog poticanje poznanika na ubojstvo njenog supruga Ante Marjanovića, a sudi joj se i zbog pokušaja ubojstva Tihomila Buterine.

S njim je naime putovala u Španjolsku, a u optužnici stoji da ga je putem omamila sredstvima za smirenje i antidepresivima te ga, kad je zaspao, kod mjesta Trnava u Sloveniji pokušala zadaviti s ciljem da mu ukrade novac koji je imao kod sebe. Srećom, Buterin se uspio probuditi i pobjeći.

Ruža je tijekom istrage ustvrdila da ju je Buterin pokušao silovati te da je nasrnuo na nju.

Zbog intimnih detalja koje namjerava iznijeti u svojoj obrani te zbog svojih zdravstvenih tegoba, zatražila je da se javnost isključi s rasprave te da se medijima zabrani objavljivanje njezinih fotografija i podataka sa suđenja.

Sudsko je vijeće djelomično prihvatilo njezin zahtjev te će javnost biti isključena s dijela rasprave u kojoj će Šimunković iznositi svoju obranu.

Isto tako Šimunković je tražila da se medijima zabrani objavljivanje njezinih fotografija, što je Sudsko vijeće odbilo.

Iz naše mreže
Povezani sadržaj
Preporučeno
Najnovije