Općina Maruševec jača STEM vještine djece sa svog područja

Na radionicama se u virtualnom svijetu rade eksperimenti u 11 znanstvenih područja.

U Osnovnoj školi Gustav Krklec u Maruševcu prošlog je mjeseca započela provedba radionica iz područja STEM-a za djecu predškolskog uzrasta te za učenike od 1. do 4. razreda osnovne škole.

Projekti iz STEM područja doprinose razvoju izvrsnosti u osnovnoškolskom obrazovanju što se kasnije očituje u većem broju postignutih rezultata i uspješnosti učenika u srednjoj školi. Veseli i činjenica da su djeca iz Maruševca izuzetno sretna provedbom ovog hvalevrijednog projekta, na kojem su se do sada obradila područja vezana uz svemir, a učilo se o planetima, Suncu i Mjesecu te je vrlo detaljno objašnjen način rada mikroskopa s kojim su djeca radila u virtualnom okruženju.

Načelnik Mario Klapša istaknuo je zadovoljstvom ovim programom i naglasio kako je Općina Maruševec prepoznala potrebu za edukacijom djece u STEM područjima što je posljedično rezultiralo provedbom ovog programa.

– STEM projekti su okosnica razvoja gospodarstva ali i društva u cjelini. Rast gospodarstva treba se temeljiti na inovacijama i znanju, a kako bi do inovacija uopće moglo doći potrebno je kroz edukaciju izazvati kod djece i mladih interes za znanost i tako odgojiti nove generacije STEM stručnjaka – ističe Klapša te dodaje da su radionice u Maruševcu koncipirane na način da djeca uče kroz igru, kroz kvizove utvrđuju znanja te se izražavaju crtajući zadane teme.

– Drago nam je i da roditelji također pozdravljaju ovaj način rada što je dokaz da smo krenuli dobrim putem te da učenici stečenim znanjem imaju bolje preduvjete u kasnijem školovanju – ističe načelnik Klapša.

Djeca s područja Općine Maruševec radionice koje su koncipirane na tehnologiji VR laboratorija, gdje se u virtualnom svijetu rade eksperimenti u 11 znanstvenih područja, pohađaju u popodnevnim satima u periodu od 17 do 18 i 30 sati kada se vrhunska računalna oprema i tehnologija koristi za eksperimente u Virtualnim laboratorijima i za edukaciju djece za rad sa dronovima.

Ukupna vrijednost projekta koji se provodi osam mjeseci iznosi 36 tisuća eura, vrijeme provedbe radionica planirane su u 100 školskih sati koje se odvijaju tjedno, a predavanja su za polaznike besplatna te su prilagođena dobnim skupinama, kao i djeci sa poteškoćama u razvoju.

Projekt je sufinanciran sredstvima Ministarstva demografije i useljeništva.

Povezani sadržaj
Preporučeno
Najnovije