Grad Novi Marof

Na novomarofskom području ulaže se u infrastrukturu za najmlađe

Sportske dvorane za zdraviju i sretniju budućnost.

U društvu novomarofskog gradonačelnika Siniše Jenkača, župan Varaždinske županije Anđelko Stričak i pročelnik županijskog Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport Miroslav Huđek obišli su područne škole u Ključu i Završju Podbelskom.

Naime, i ove dvije područne škole, uz onu u Remetincu, uskoro će dobiti obnovljene školske sportske dvorane, čime se značajno unaprjeđuju uvjeti za tjelesni odgoj i svakodnevni boravak djece u školama.

– Varaždinska županija je, kao osnivač osnovnih škola, ove naše tri područne škole prijavila na natječaj Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih za dodjelu bespovratnih EU sredstava za izgradnju i opremanje školskih sportskih dvorana u okviru cjelodnevne nastave. Čim su se stekli uvjeti, raspisani su pozivi, škole su provele projektiranja, ishođene su građevinske dozvole, a u svemu je na više načina, uključujući i financijski, pomogao Grad Novi Marof – istaknuo je gradonačelnik Jenkač.

Za Područnu školu Remetinec već je potpisan ugovor, a procijenjena vrijednost dogradnje male školske dvorane iznosi 858.981,92 eura. Varaždinska županija je osigurala 806.276,18 eura iz Nacionalnog plana oporavka i otpornosti, dok će preostali iznos biti pokriven iz županijskog proračuna.

– Izgradnjom sportskih dvorana u Završju i Ključu zaokružit ćemo potrebu za ovakvom infrastrukturom na području našeg grada, a sve u skladu s pravilnikom Ministarstva – naglasio je Jenkač te dodao:

– Djeci moramo osigurati uvjete za zdrav razvoj, a sport i tjelesna aktivnost neizostavni su dio toga. Svaka nova, odnosno dograđena ili obnovljena sportska dvorana nije samo prostor za nastavu tjelesnog odgoja, već i temelj zajedništva, zdravlja i budućih sportskih uspjeha. Ovo su ulaganja u našu djecu, a time i u budućnost našega grada.

Iz naše mreže
Povezani sadržaj
Preporučeno
Najnovije