
Broj sudionika na događanjima nije ograničen pa se potrebno registrirati.
Predstavljanje Zaklade “Kultura nova” i razgovor Zaklade s organizacijama, njihovim predstavnicima te ostalim zainteresiranima održat će se u Čakovcu 5. svibnja 2025. godine od 13:30 do 15:30 u Zgradi Scheier.
Prema informacijama Zaklade “Kultura nova”, iz ovog dijela Hrvatske prijavljuje se vrlo mali broj organizacija na njihove javne pozive i druge aktivnosti. Zaklada smatra da bi kroz predstavljanje i druženje mogla prevladati tu situaciju te istražiti kako svojim djelovanjem može podržati organizacije koje djeluju izvan velikih centara.
U okviru događanja predviđeno je predstavljanje organizacije Platforma za Društveni centar Čakovec, koja uspješno sudjeluje na javnim pozivima Zaklade, a na kraju programa planiran je nastup renomirane jazz vokalistice Lele Kaplowitz, kao i jedne od izvođačica programa Murai 2025.
Zaklada je trenutno u procesu definiranja novih smjernica za sljedeće strateško razdoblje, zbog čega joj je izuzetno važno čuti mišljenja organizacija iz različitih regija Hrvatske. Cilj je da Zaklada svojim programima što bolje odgovori na potrebe tih organizacija. Očekuje se da će se na događanja odazvati što veći broj organizacija civilnog društva koje djeluju u suvremenoj kulturi i umjetnosti, kako bi bile uspješne u prijavama na javne pozive i sudjelovanju u ostalim aktivnostima Zaklade.
Broj sudionika na događanjima nije ograničen, ali svi zainteresirani trebaju se prethodno registrirati putem obrasca. Zaklada će sudionicima iz drugih sredina refundirati troškove prijevoza, a detaljne upute o priznavanju putnih troškova dostupne su na poveznici za registraciju.