
Napuhao je više od dva promila.
U četvrtak, 5. lipnja oko 22 sata na državnoj cesti D-35 u Gredi, dogodila se prometna nesreća s materijalnom štetom. Muškarac starosti 72 godine upravljao je osobnim vozilom pod utjecajem alkohola od 2,14 promila.
Dolaskom do raskrižja, vozač je skrenuo ulijevo, pri čemu nije vodio računa o položaju vozila, smjeru i brzini kretanja. Zbog toga je sletio desno izvan kolnika u cestovni jarak, gdje se vozilo zaustavilo.
U prometnoj nesreći nije bilo ozlijeđenih osoba, već je nastala materijalna šteta. Zbog sumnje da će nastaviti s činjenjem prekršaja, vozač je priveden u Policijsku postaju Ivanec i smješten u posebnu prostoriju za zadržavanje do prestanka djelovanja alkohola.
Za počinjene prekršaje prijeti mu izricanje novčane kazne u iznosu do 2.910 eura ili kazna zatvora do 60 dana te zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju do 12 mjeseci.
Također, nakon pravomoćnosti odluke o prekršaju, odredit će mu se 6 negativnih prekršajnih bodova, poručuju iz PU varaždinske.



