doček rukometaša

Vlada preuzima organizaciju dočeka brončanih rukometaša u Zagrebu

Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Početak bi trebao biti u 18 sati.

Vlada Republike Hrvatske donijela je zaključak o preuzimanju organizacije dočeka hrvatske rukometne reprezentacije koja je osvojila brončanu medalju na Europskom prvenstvu u rukometu održanom u Danskoj, Švedskoj i Norveškoj. Doček će se održati u ponedjeljak, 2. veljače 2026. godine, s početkom u 18 sati, na Trgu bana Josipa Jelačića u Zagrebu, u suradnji s Hrvatskim rukometnim savezom.

Kako je objavljeno na službenoj Facebook stranici Vlade Republike Hrvatske, organizacija dočeka smatra se potrebnom zbog, kako se navodi, još jednog značajnog uspjeha aktualne generacije hrvatskih rukometaša na velikom međunarodnom natjecanju.

U objavi se također navodi da je gradska vlast ranije započela proces organizacije dočeka bez konzultacija s Vladom Republike Hrvatske, nakon čega je taj doček otkazan. Vlada je potom, u suradnji s Hrvatskim rukometnim savezom, odlučila preuzeti organizaciju kako bi se rukometašima i građanima omogućila proslava osvajanja brončane medalje.

Iz naše mreže
Povezani sadržaj
Preporučeno
Najnovije