Općine Mali Bukovec

Tradicionalni Malobukovečki kotlić i ove godine uz bogat program

Za sve posjetitelje osiguran je paprikaš od divljači, a moći će razgledati i izložbu košaraštva.

U sklopu manifestacije Florijanovo 2026., kojom se obilježava Dan općine i blagdan svetog Florijana, Općina Mali Bukovec organizirala je i 7. natjecanje u kuhanju gulaša „Malobukovečki kotlić”.

Ova već tradicionalna manifestacija održat će se u subotu, 2. svibnja s početkom u 13 sati, a natjecatelji će pripremati juneći gulaš s noklecima u kotlićima, na otvorenom. Uz natjecateljski dio, bit će tu i bogat popratni program.

Za sve posjetitelje osiguran je paprikaš od divljači, a moći će razgledati i izložbu košaraštva. Za dobru atmosferu pobrinut će se voditelj i komičar Aleksandar Lazić, dok će glazbeni dio programa upotpuniti Notturno band.

– Malobukovečki kotlić je manifestacija na koju smo iznimno ponosni. Riječ je o lijepoj tradiciji koja svake godine okuplja velik broj sudionika i posjetitelja, ne samo iz naše općine, već i iz drugih dijelova Varaždinske županije, pa i šire. Ovdje se uvijek dobro jede, atmosfera je odlična i svi uživaju u ugodnom druženju. Pozivam sve naše mještane, kao i žitelje cijele županije, da nam se pridruže, podrže natjecatelje i provedu ugodno poslijepodne u Malom Bukovcu – poručio je načelnik Darko Marković.

Malobukovečki kotlić iz godine u godinu okuplja sve veći broj ekipa i posjetitelja, potvrđujući svoj status jednog od najvažnijih društvenih događanja u općini.

Iz naše mreže
Preporučeno
Najnovije