3.4.1985. U 73. godini života umro je slikar Antun Bahunek. Rodio se u Varaždinskim Toplicama, izučio je soboslikarski zanat, a slikarstvom se počeo baviti 1946. godine. Izlagao je na nizu kolektivnih izložbi naivnih slikara, samostalne izložbe imao je u Zagrebu, Parizu, Varaždinskim Toplicama, Križevcima i drugim gradovima.
3.4.1939. Ljevački majstor Antun Crneka uputio je gradskom poglavarstvu molbu da mu se odobri otvaranje radionice za lijevanje metala. Crneka je dozvolu dobio i zajedno s Jankom Štruceljem uredio ljevaonicu u iznajmljenoj zgradi u Zagrebačkoj ulici na broju 74. ‘Prva varaždinska ljevaonica željeza i metala’ počela je radom krajem 1939. godine. U početku se dio građana bunio protiv rada ljevaonice u strahu da će zagađivati zrak no primirili su ih svojim izjavama liječnici. Iz male radionice tridesetak godina kasnije izrasla je moderna Ljevaonica i tvornica armatura.
3.4.1826. Župnik varaždinske župe svetog Nikole doktor Josip Dominić služio je ‘zlatnu misu’ uz 50. obljetnicu svog svećeničkog poziva. Za tu prigodu župnik Dominić priredio je veliku gozbu, na svečanom objedu počastio je 340 uzvanika, a na večeri čak 500 Varaždinaca. Josip Dominić rodio se u Varaždinu, filozofiju i teologiju diplomirao je u Rimu gdje je stekao i dva doktorata.
3.4.1600. Gradsko vijeće je na sjednici donijelo odluku po kojoj nijedan građanin nije mogao prodati svoju kuću strancu, a da o tome prvo nije obavijestio gradskog suca i senat. Oni su odlučivali je li kupac podoban da postane varaždinskim građaninom. Za nepoštivanje ove odluke predviđena kazna bila je oduzimanje kuće. Na istoj sjednici strancima je zabranjeno da se bez privole gradskog suca i senata vjenčavaju s varaždinskim udovicama ili djevojkama pa vjenčanjem steknu pravo postati građanima slobodnog i kraljevskog grada Varaždina.