PODACI

Varaždinska tvrtka vodeća po dobiti u sektoru tekstila

Tvrtka je ostvarila dobit od 2,4 milijuna eura.

Prema podacima Fine, u djelatnosti tekstilne industrije u 2023. godini najveću dobit ostvarila je tvrtka VIS PROMOTEX d.o.o. iz Varaždina (2,4 milijuna eura). Riječ je o tvrtkama iz kategorije C13 prema Nacionalnoj klasifikaciji djelatnosti, bez kategorije C14, koja uključuje i proizvođače odjeće.

Vlasnici tvrtke VIS Promotex su Marijo Bucina, Jasmina Tomić i tvrtka VIS International Gmbh iz Austrije, čiji je osnivač Zdenko Patafta.

To je bio značajan skok u dobiti za VIS PROMOTEX. U prethodne tri godine dobit nije prelazila milijun eura.

Te je godine u tekstilnoj branši poslovalo 347 poduzetnika. Njih 260 ili 74,9% ostvarilo je dobit.

Najveće ukupne prihode imalo je društvo AQUAFILCRO d.o.o. iz Oroslavja (33,2 milijuna eura). VIS Promotex imamo je 20,4 milijuna eura prihoda.

Promatrana skupina poduzetnika ostvarila je u 2023. godini 286,4 milijuna eura ukupnih prihoda. Ukupni rashodi bili su 270,4 milijuna eura ukupnih rashoda. Dobit je bila na razini od 18,4 milijuna eura, a gubitak razdoblja 4,5 milijuna eura. Iskazali su pozitivan konsolidirani financijski rezultat u iznosu od 13,9 milijuna eura.

Tekstilne tvrtke zapošljavale su 33.188 radnika. U odnosu na godinu prije, to je smanjenje broja zaposlenih za 1,1%.

Prosječna mjesečna neto plaća obračunata zaposlenima kod poduzetnika u djelatnosti tekstilne industrije u 2023. godini iznosila je 802 eura. To je za 11,5% više u odnosu na prethodnu godinu, ali i za 22% manje od prosječne mjesečne neto plaće zaposlenih kod poduzetnika na razini RH (1.028 eura).

Iz naše mreže
Preporučeno
Najnovije