
U prostorima Muzeja anđela.
U ponedjeljak, 7. travnja u 18 sati u Muzeju anđela otvorit će se izložba Željka Prsteca ‘Crteži u plehnatim okvirima’.
Uz novi postav, u prostoru Muzeja anđela, posjetitelji mogu razgledati i izložbu uskrsnih pisanica raznih autora.
Izložba Željka Prsteca moći će se pogledati do 1. lipnja 2025. godine, a pisanice do 22. travnja u radnom vremenu Muzeja anđela.
Prstec za izložbu kaže da već godinama na varaždinskoj krami skuplja hrđave, plehnate okvire sa slikama pučkih svetaca ili romantičnih krajolika, a u njih ponekad uokviruje crteže anđela ili krajolika s crkvama Varaždina.
– Moji crteži u tim starim plehnatim okvirima lažnog zlatnog sjaja, bude u meni sjećanja na duh proteklih vremena – kaže Prstec.