Dabrovi odličnom utakmicom slavili u Poreču i stigli nadomak Lige za prvaka

Pobjedom u derbiju kola u Poreču, rukometaši Varaždina 1930 stigli su do drugog mjesta tablice, ali što je još i važnije, tri kola prije kraja, praktički osigurali Ligu 6 i ove sezone, petu godinu zaredom.

Od prve minute rukometaši Varaždina 1930 bili su bolja ekipa na parketu, odlučni u svojem naumu da prošlotjednu pobjedu nad Spačvom ‘okrune’ pobjedom i u Poreču. Obrana je funkcionirala odlično, ostavivši goste na tek osam golova u prvom dijelu. Vodili su Dabrovi 14:8, a u nastavak domaćin kreće znatno angažiranije.

Do sredine poluvremena uspjeli su smanjiti na samo dva gola razlike, ali Dabrovi tada rade seriju 3:0, i čak deset i pol minuta ne primaju pogodak,a prednost od peta pogodaka su i zadržali do kraja susreta.

Sve je bilo jasno, kada je odlični Matija Špikić obranio penal u 54. minuti, kod rezultata 15:19. Konačan rezultat glasio je 18:23.

U redovima Varaždina najbolji srijelac bio je Glavaš sa šest pogodaka, četiri gola je postigao Marić, a po tri Levak, Špruk i Vidaček.

Ovom pobjedom Dabrovi su se našli na korak do potvrde Lige prvaka, petu godinu zaredom. Dubrava je prva s 23 boda, a Varaždin dijeli drugo mjesto sa Spačvom. Umag na petom mjesto zaostaje za Dabrovima pet bodova. Do kraja su još tri utakmice, a Varaždin u idućem kolu igra kod kuće s Karlovcem. Nakon toga slijedi im gostovanje kod Sesveta te za kraj Gorica na domaćem terenu.

Ako ne kiksaju, nakon toga im sljede i rukometne poslastice, utakmice sa Zagrebom i Nexeom. Nije ni čudo stoga što je slavlje u Poreču bilo veliko.

Poreč – Varaždin 1930 18:23 (8:14)

Poreč – Car, Popović, Mataija 1, Medved, Thoss, Stifanić, Perić 3, Mofardin, Petrov, Pribetić 2, Zagar, Filipović 4, Ventin, Radaković 6(5), Gavranović 2.

Varaždin 1930 – Špikić, Meštrić, Črnila, Špruk 3, Zobec, Novak 1, Černeka 1, Glavaš 6(2), Vidaček 3, Marić 4, Stojanović 1,Levak 3, Jurišić, Vrdoljak 2.

Poredak: 1. Dubrava 23, 2. Varaždin 1930 19, 3. Spačva 19, 4. Poreč 17, 5. Umag 14, 6. Zamet 14, 7. Gorica 13, 8. Karlovac 12, 9. Sesvete 11, 10. Metalac 8