NOGOMET Nedelišću pripao jesenski naslov prvaka lige

U posljednjem jesenskom kolu 4. HNL Čakovec-Varaždin, Podravina je u derbiju kola na svom travnjaku odigrala 0:0 s Poletom iz Svetog Martina na Muri. U ravnopravnoj utakmici mreže se nisu tresle. Domaćini su pred kraj utakmice imali odličnu priliku koju nisu realizirali. U 90. minuti dolazi i do isključenja Međimoreca kod domaćina te Hercega kod gostiju, ali i trenera Poleta Šardije.

Vodeće Nedelišće gostovalo je u Murskom Središću kod Rudara, a rezultat je bio 2:2. Obzirom na ostale rezultate utakmica osvojila jesenski naslov prvaka lige. Čalopa je doveo Rudar u vodstvo u 15. minuti, da bi Panić u 38. minuti poravnao iz kaznenog udarca. Isti igrač u 81. minuti preokreće rezultat na 1:2 da bi minutu kasnije Risonjić poravnao rezultat na 2:2 s kojim i završava utakmica.
Utakmica je bila nervozna, u 85. minuti je zaiskrilo te su Levačić kod domaćina te Vizinger kod gostiju morali prijevremeno pod tuš.

Mladost Komet je pobijedio Međimurec u Dunjkovec Pretetincu. Tišljarić u 18., Vuk u 58. minuti donose gostima vodstvo od dva pogotka razlike, da bi domaćin u 72. minuti preko Piškora tek uspio smanjiti rezultat na konačnih 1:2.

Zelengaj je nakon deset kola ostvario pobjedu savladavši Dinamo iz Domašinca rezultatom od 3:1. Đunđek u 30. minuti dovodi domaćina u vodstvo od 1:0. Gosti od 33. minute ostaju sa igračem manje jer im je zbog druge javne opomene isključen Ribić. Ipak uspjevaju u 45. minuti pogotkom Krznara poravnati rezultat na 1:1. U nastavku Zelengaj puno bolji te je pogocima Vugrinca u 58. minuti i Soldateka u 60. minuti ostvaruje važnu pobjedu.

Sloboda i Pušćine u međimurskom su derbiju odigrali susret bez pobjednika 2:2. Domaćin je pogocima Vrbanca poveo do 31. minute 2:0, da bi gosti u nastavku utakmice preko Punčeca u 48. i 57. minuti poravnali na konačnih 2:2.

Novi Marof je potpunim preokretom ostvario pobjedu u Čakovcu nad Slogom. Domaćin je već u 6. minuti poveo preko Bakse, da bi Kosalec u 12. minuti povisio rezultat na 2:0. Gosti preko Beloše u 19. minuti smanjuju, dok Martan u 36. poravnava rezultat na 2:2. Isti igrač postiže pogodak u 67. minuti, na kraju vrijedan pobjede.

Plitvica je nakon sedam kola ostvarila pobjedu i to pobijedivši Jalžabet 3:2. Buhin je doveo domaćina u vodstvo iz kaznenog udarca u 27. minuti da bi sa dva pogotka Jošua Horvat do 77. minute ostvario vodstvo od 3:0. Gosti u 81. minuti smanjuju preko Bručića, dok Horvatić u 88. minuti postiže pogodak za konačnih 3:2. Gosti su od 45. minute igrali sa igračem manje jer im je zbog druge javne opomene isključen Amanović.

Bednja je ostvarila visoku pobjedu protiv Nedeljanca. Klopotan dovodi domaćina u vodstvo u 13. minuti da bi minutu kasnije Škvarić poravnao rezultat na 1:1. Ivančić u 16. i u 18. te 39. minuti te ponovno Klopotan i Holi odvode Bednju na visokih 6:1 dok pet minuta prije kraja utakmice Rog pogotkom ublažava poraz.

Rezultati 15. kola: Podravina – Polet 0:0, Međimurec – Mladost Komet 1:2, Sloboda – Pušćine 2:2, Zelengaj – Dinamo 3:1, Sloga – Novi Marof 2:3, Plitvica – Jalžabet 3:2, Bednja – Nedeljanec 6:2

Konačni poredak jeseni: Nedelišće 33, Polet 32, Dinamo/D 30, Bednja 29, Podravina 27, Mladost Komet 25, Međimurec 24, Rudar 23, Novi Marof 19, Sloga 16, Nedeljanec, Jalžabet 15, Pušćine 14, Zelengaj 12, Sloboda/S 11, Plitvica 10.

Parovi 16. kola (igra se 3. i 4. ožujka 2018): Polet – Novi Marof, Sloga – Nedeljanec, Bednja – Dinamo/D, Zelengaj – Nedelišće, Rudar Pušćine, Sloboda/S – Jalžabet, Plitvica – Mladost/K, Međimurec – Podravina