EKIPNO PRVENSTVO Juniorke Slobode viceprvakinje Hrvatske u atletici

U nedjelju je u organizaciji AK Kvarner Rijeka u izrazito nepovoljnim uvjetima za atletičare, zbog hladnog i kišovitog vremena, održano Ekipno prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke.

Odličan uspjeh postigle su juniorke AK Sloboda Varaždin koje su zauzele 2. mjesto iza juniorki AK Agram Zagreb, ispred ekipe AK Slavonija-Žito Osijek.

Pojedinačnim nastupima istaknule su se: Orhidea Leščak, koja je prva stigla u cilj u utrci na 100 metara prepone s rezultatom 15.62 sekundi, u utrci na 3000 metara sa zaprekama najbrža je bila Paula Šimunčić u vremenu 12:14.04 min, Petra Špicar sa svojim najboljim skokom 10.48 metara također je osvojila prvo mjesto te Franja Želimorski koja je koplje bacila 43.29 m i slavila u toj disciplini.

Ena Krebelj u utrci na 100 metara zauzela je 3. mjesto s rezultatom 12.87 sekundi, kao i Ana Majdak u bacanju kladiva hitcem od 33.60 metara, Rahela Leščak na 400 metara u vremenu 1:03.20 s i Ema Čop u skoku u vis sa preskočenih 1.45 m zauzele su 4. mjesta, Sara Jambrović zauzela je 5.mjesto u utrci na 1500 metara, dok je štafeta 100-200-300-400 u sastavu Špicar, Leščak, Gradinšćak, Krebelj zauzela 3. mjesto.

Juniorke su ukupno ostvarile 43 boda što im je donijelo odličan uspjeh u konkurenciji 6 atletskih klubova i osvajanje titule viceprvakinja Hrvatske.

Juniori AK Sloboda plasirali su se na 5. mjesto u konkurenciji devet atletskih klubova. Tome su najviše doprinijeli David Šalamon, koji je na utrci 400 metara osvojio 2. mjesto s rezultatom 51.52, i bacač Jan Ožeg koji je osvojio 3. mjesto u bacanju kugle te 4. mjesto u disku.