Članovi Karate kluba AIK iz Varaždinskih Toplica odlični na turniru u Mađarskoj

Članovi Karate kluba AIK iz Varaždinskih Toplica sudjelovali su 23. rujna na jakom međunarodnom full contact kyokushin karate turniru u Šiklošu u Mađarskoj, uz 300-tinjak natjecatelja iz Mađarske, Slovačke i Hrvatske.

Turnir je bio izlučni za izbor mađarske reprezentacije za Europsko prvenstvo te je zato konkurencija bila još oštrija.

Devet natjecatelja AIK-a je ipak uspjelo osvojiti čak šest medalja, od čega tri srebra i tri bronce.

Lana Šebrek Blažotić je kod mlađih djevojčica nakon dvije uvjerljive pobjede od 5:2 i 6:2 u finalu izgubila tek nakon produžetaka 1:3 i tako osvojila prvo srebro.

Lana Kalničanec je kod djevojčica također dobrim borbama u svojoj kategoriji došla do srebra, kao i Marko Dvorsko kod starijih dječaka gdje nakon dvije pobjede od 2:0 nespretno gubi u posljednjoj borbi.

Bronce su u zbirku medalja dobrim nastupima dodali Marin Šebrek kod starijih dječaka, Marta Ivanek kod starijih djevojčica i Nikolina Pantaler kod seniorki U22 u teškoj kategoriji.

Klub su vodili glavni trener Saša Josip Milec i pomoćna trenerica Marinela Belavić.

Nakon uspješnog otvaranja sezone slijedi turnir u Zaprešiću 7. listopada.