KVALIFIKACIJE Turska pobijedila Hrvatsku, u 75. minuti zabio Tosun

90′- Brozović je nakon ubacivanja tukao glavom, lopta prolazi pored desne vratnice

87′ – Sahin je izašao, a ulazi Yokuslu

84′ – Čop ulazi umjesto Vrsaljka

82′ – Izašao je Ylmaz, a u igri je Tufan

81′ – Kramarić je pokušao sa šesnaest metara iskosa, ali udarac je blokiran

78′ – Modrić je lijepo prošao i poslao loptu na sedam metara za Mandžukića, no Topal je uspio stići prije do nje i otkloniti opasnost

75′ – GOOOL Turska vodi, Hrvatska je šokirana u Eskerisehiru! Tosun je strijelac! Ozyakup je pucao, a Subašić odbio do Tosuna koji pogađa s desetak metara

74′ – Snažan udarac Brozovića prolazi iznad gola

71′ – Ante Čačić odlučio je Matea Kovačića zamijeniti Andrejem Kramarićem

71′ – Arda Turan će izaći, a zamijenit će ga Emre Mor

69′ – Badelj spašava požrtvovnim uklizavanjem! Nakon ubacivanja lopta se odbila domaćem igraču na udarac na 15 metara, a naš veznjak blokirao je taj opasan pokušaj

66′ – Perišić je dobio žuti karton nakon žestokog zračnog duela s domaćim igračem

62′ – Nikola Kalinić izlazi, a u igri je Mario Mandžukić. Hoće li on probiti Turke!?

59′ – Sporni trenutak iz prvog poluvremena kad je Hrvatska oštećena za jedanaesterac pogledajte ovdje.

57′ – Kakva prilika za Perišića! Stigla je lopta na lijevu stranu kaznenog prostora za Interovog ofenzivca, nacilajo je suprotan kut, no lopta prolazi tik uz lijevu vratnicu

56′ – Yilmaz je visoko skočio nakon ubacivanja, srećom njegov udarac glavom prošao je dva metra od lijeve vratnice

54′ – Ayhan tuče snažno i visoko iznad gola

53′ – Još jedan pokušaj glavom. Ovog puta Brozović je nabacio Perišiću, no njegov udarac prolazi pored gola

52′ – Prva prilika Hrvatske u nastavku. Modrić je ubacio iz slobodnog udarca sa tridesetak metara, a Lovren je tukao glavom ravno u Babacana

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme!

45′ – Završilo je prvo poluvrijeme! Još nema pogodaka u dvoboju Turske i Hrvatske

45′ – Kalinić je dobio žuti karton zbog prigovora

43′ – Lijepo su kombinirali Kalinić i Brozović, no nije prošao njihov dupli pas. Šteta

39′ – Calhanoglu je zaustavio Perišića na sredini igrališta i dobio žuti karton

38′ – Pivarić glavom izbacuje jednu dugu loptu ispred turskog igrača i bit će korner za domaćina

27′ – Leti, leti Subašić! Hrvatski vratar u letu je boksao jedno opasno ubacivanje domaćina i otklonio opasnost

22′ – Hrvatska je odlično kombinirala, lopta je došla do Brozovića, a on s desne strane nije dao kvalitetnu loptu za Perišića koji je bio spreman za udarac na jedanaest metara

11′ – Veliki promašaj domaćina! Arda Turan kreirao je prvu priliku Turske, ušao je u kazneni prostor po lijevoj strani i dao povratnu loptu za Tosuna. Subašić je već bio svladan, no turski napadač s tri je metra loptu poslao pored vratnice

10′ – Vratnica spašava Tursku, a trebao je biti i jedanaesterac za Hrvatsku! Modrić je ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane pred gol, a Kalinić je glavom prebacio na drugu vratnicu. Tamo je lopta pogodila Yilmaza u ruku i odbila se u vratnicu

9′ – Tosun je žestoko pokupio Pivarića i dobio žuti karton

5′ – Kakva prilika za Kovačića! Bila je to brza akcija naših, Brozović je kroz sredinu ušao u kazneni prostor i dao na desno za Kovačića čiji udarac Babacan odbija u korner

2′ – Prvi udarac Hrvatske! Kalinić je tukao sa 17 metara ravno u domaćeg vratara

1′ – Počela je utakmica!

Tek nešto više od 48 sati nakon minimalne pobjede nad Kosovom, izborene pogotkom Domagoja Vide u 74. minuti, hrvatska nogometna reprezentacija krenut će u novi boj na putu prema Svjetskom prvenstvu u Rusiji iduće godine.

Raspored Skupine I izabranicima Ante Čačića donosi dobrog poznanika, Tursku, reprezentaciju s kojom su Vatreni nakon osamostaljenja snage odmjeravali već osam puta. U tri je navrata pobijedila Hrvatska – uključujući i premijerni sraz 1996. godine u Nottinghamu – četiri je puta bilo neriješeno, a Turska je slavila jednom, u četvrtfinalu Europskog prvenstva, bečke večeri koje se hrvatski navijači ne vole prisjećati.

Posljednji ogled Hrvatske i Turske zbio se proteklog rujna, na otvaranju aktualnog kvalifikacijskog ciklusa, a unatoč brojnim prigodama Vatrenih i nekolicine udaraca u okvir gola, gosti su s Maksimira odnijeli bod (1:1). Precizni su bili Rakitić iz kaznenog udarca i Calhanoglu iz skrenutog slobodnog udarca.

Turska je u subotu poražena u Ukrajini 2:0, a hrvatski reprezentativci zbit će redove te unatoč umoru nakon dvodnevnog sraza s Kosovom ponovno dati sve od sebe.

– Sigurno nije lako igrati dvije utakmice u razmaku samo dva dana, ali znamo što nam ta utakmica znači. Spremni smo, nitko nije umoran, dat ćemo maksimum i idemo na pobjedu, kako bismo što ranije osigurali plasman u Rusiju – jasan je bio Ivan Perišić.

Pravdu će dijeliti mađarski suci na čelu s Viktorom Kassaijem.

U utorak navečer, u istom terminu, sastaju se još Island i Ukrajina te Kosovo i Finska. Posljednje dvije utakmice grupne faze kvalifikacija na rasporedu su 6. i 9. listopada.

Hrvatska će zaigrati u sljedećem sastavu: Subašić; Vrsaljko, Lovren, Vida, Pivarić – Modrić, Badelj; Brozović, Kovačić, Perišić – Nikola Kalinić.

Marko Rog priliku će čekati na klupi za pričuve.