Varaždinske navijačice zlatne na europskom prvenstvu u Zagrebu

Varaždinske navijačice, ‘cheerleaders Bravo’, nastupile su na Europskom prvenstvu u cheerleadingu koje je održano ovog vikenda u Zagrebu. Nastupile su 32 varaždinske cheerleadersice i postigle zapažene rezultate.

Kadetkinje su osvojile prvo mjesto u kategoriji grupnih akrobacija u sastavu Nina Mrkonjić, Anamarija Mrkonjić, Tea Skupnjak, Martina Hižak, Lucija Šavor.

I juniorke su bile uspješne. U kategoriji juniorskih grupnih akrobacija u sastavu Lucija Rešetar, Ana Vučaj, Hana Hrešč, Klara Petric i Sofija Ščapec, djevojke su osvojile zlato.

U kategoriji grupnog navijačkog plesa juniorke su osvojile treće mjesto, a kadetkinje četvrto.

Pokroviteljica europskog natjecanja bila je predsjednica Republike Hrvatske, Kolinda Grabar-Kitarović. Na prvenstvu je nastupilo 1800 cheerleadera iz 12 europskih zemalja.