Edi Petak i Marija Kosi najbrži na 8. cross utrci Lančić-Knapić

U nedjelju 11. lipnja u organizaciji ‘Društva za športsku rekreaciju Lančić-Knapić’ održana je ‘8. cross utrka Lančić-Knapić’.

Prije glavnog krosa, u 12 kategorija, održane su ‘6. dječje utrke Lančić-Knapić: Trčanje je radost’.

Ukupno je sudjelovalo 119 trkača (58 u glavnoj utrci i 61 u dječjim utrkama).

Najbrži Petak i Kosi

Na glavnoj ‘Cross utrci’ stazu dugu 5 kilometara (asfalt, makadam, šumski putevi), po ‘breg-dol’ – valovitom terenu, najbrže je pretrčao Edi Petak (UKS Bedenec) s vremenom – 20:00.

Drugo vrijeme imao je prošlogodišnji pobjednik Damir Balaško (AK Rudolf Perešin) – 20:02, dok je treći bio Dinko Solić (AK Varaždin) – 20:26.

Ukupna pobjednica u ženskoj konkurenciji bila je Marija Kosi (BK Omega – Varaždin) – 24:47, drugo mjesto osvojila je Mateja Kaniški (AK Varaždin) – 26:26, dok je treća bila Višnja Čonkaš (AK Međimurje) – 0:27:38.

Dječja utrka

Utrka se bodovala za ‘3. trkački kup Sjeverozapadne Hrvatske’.

U dječjim utrkama na relacijama od 20 do 500 metara prva mjesta su osvojili: Lovro Koračević, Borna Večerić, Luka Habek, Leo Habek, Nikola Friščić, Ivan Vusić, Marina Risek, Nikol Lančić, Mona Kolačko, Lara Možanić, Josipa Mikulec i Ana Mašić.

Pehar za masovnost, ekipi s najviše sudionika na utrci (dječje utrke + cross utrka) pripao je domaćinima iz ‘DŠR Lančić-Knapić’ koji su imali 17 natjecatelja.

Nagrade najboljima dodijelili su tajnik ‘Zajednice sportskih udruga grada Ivanca’ – Boris Gotal i predsjednik ‘DŠR Lančić-Knapić’ – Vinko Harjač.

Utrke u Lančić-Knapiću su podržali: Grad Ivanec, Zajednica sportskih udruga grada Ivanca, HEW Ivanec d.o.o., Krešimir Futura d.o.o. i Keramika Mecena.