Mlađi kadeti Rukometnog kluba ‘Varaždin’ šesti na državnom prvenstvu u Umagu

Mlađi kadeti Rukometnog kluba ‘Varaždin’ zauzeli su šesto mjesto na završnici Državnog prvenstva u Umagu porazom od RK Balić&Metličić nakon sedmeraca.

Nakon početnog vodstva Splićana od 2:0, utakmica se ušla u izjednačene vode.

Igralo se gol za gol iako je Varaždin bio taj koji je lovio minus od jednog gola.

Tek u posljednjoj minuti prvog poluvremena Balić&Metličić ponovo odlazi na +2 zahvaljujući dvama pogocima Filipa Gajića.

Presingom do sedmeraca

U nastavku već nakon pet minuta igre splitska momčad prelazi u vodstvo od četiri pogotka nakon što je gol pogodio Stipe Mirčeta.

Ipak u nevjerojatnoj završnici Varaždin je sa sirenom izborio sedmerce.

Balić&Metličić je minutu prije kraja imao 21:19, a nakon što su zabili gol za 21:20 Varaždinci su igrali presing kroz koji je Lovro Puček uspio oduzeti loptu Splićanima, zabiti i izboriti lutriju sedmeraca.

Lutrija

U seriji na tri sedmerca jedan su promašili Varaždinci i peto mjesto pripalo je Balić&Metličiću.

Najbolji strijelac Splićana bio je Marin Tadić sa sedam pogodaka, dok je pet za Varaždin zabio Lovro Puček.