Ljubešćan Luka Ivanušec postao najmlađi strijelac u povijesti Vatrenih

Ljubešćan Luka Ivanušec, nakon svojeg prvog nastupa za hrvatsku reprezentaciju protiv Čilea nastupio je i u utakmici protiv Kine, te se upisao u listu strijalaca, postavši tako najmlađi strijelac gola za seniorsku reprezentaciju Hrvatske.

Luka Ivanušec iza sebe ima odličnu sezonu i pol u Lokomotivi, kamo je prešao iz redova NK Varaždina, a početkom 2017. godine stiglo je novo veliko priznanje – nastup na reprezentaciju Hrvatske, i to pravu, za Vatrene.

Luka je nastupio u prvoj utakmici Kina kupa, ušavši s klupe protiv Čilea u 89. minuti, a protiv domaćina Kine zaigrao je od prve minute i bio strijelac pogotka u 36.. Bio je to i jedini pogodak za Hrvatsku, a Kinezi su uspjeli izjednačiti u 89. minuti te na kraju bili uspješniji u jedanaestercima rezultatom 5:4.

Kako navodi Index.hr Ivanušec je ovime postao i najmlađi strijelac na nekoj utakmici za Vatrene, s 18 godina, jedan mjesec i 19 dana, skinuvši tako Ivana Rakitića kome je to uspjelo s 19 godina i šest mjeseci.