Zadnje kolo MŽNL-a: Novi Marof slavio u Prelogu, Rudar i Jalžabet miroljubivo

U posljednjem 30. kolu Međužupanijske lige Čakovec-Varaždin najveće iznenađenje kola priredili su nogometaši Novoga Marofa koji su usred Preloga pobijedili Mladost Komet rezultatom od 2:1.

Domaćin je poveo preko Jambrošića u 19. minuti da bi Janović poravnao rezultat u 81., a Sakač dvije minute kasnije postigao pogodak vrijedan pobjede.

U derbiju kola Rudar i Jalžabet odigrali su utakmicu bez pobjednika, 1:1. Poveo je Jalžabet u 20. minuti preko Horvatića dok je rezultat poravnao Šoltić u 43. minuti.

Zadrugar i Međimurec odigrali su susret bez pobjednika 3:3. U utakmici punoj preokreta domaćin je poveo u 12. minuti preko Prloga dok je Kregar u 20. minuti poravnao rezultat na 1:1. Bahat u 25. ponovno dovodi domaćina u novo vodstvo dok Kregar u 35. ponovno poravnava rezultat. Treska u 57. minuti dovodi goste u vodstvo dok Prlog u 72. minuti poravnava rezultat na konačnih 3:3.

Visok poraz Varteksa

Varteks je pomalo neočekivano visoko poražen u Slakovcu izgubivši od Slobode glatkih 3:0. Borko u 28. minuti dovodi domaćina u vodstvo dok Petak u 34. te Panić u 57. postižu pogotke za visokih 3:0.

Zelengaj je ponovno odigrao jako dobru utakmicu u Pušćinama, ali nije uspio pobijediti. Na kraju je odigrao neriješeno što je uspjeh, ali je bio vrlo blizu pobjede, jer je domaćin poravnao rezultat u posljednjim trenucima utakmice. Domaćin je poveo pogocima Bosilja u 26. te Celingera u 34. minuti. Gosti smanjuju preko Horvata u 43. dok Soldatek poravnava rezultat u 49. minuti. Peharda u 59. te Mlakar u 75. Zelengaju donose vodstvo od 2:4, da bi Mikulec u 83. te Magdalenić u 90. uspjeli poravnati rezultat.

Naprijed je pobjedio Plitvicu 4:2. Gosti su poveli u 11. minuti pogotkom Kocijana u 11. minuti, da bi Vuković u 33. iz najstrože kazne poravnao rezultat na 1:1. Horvat u 49. minuti donosi vodstvo Plitvici, da bi Trstenjak u 54. Hižak u 70. te Režek u 73. postigli pogotke za domaćina vrijedne pobjede.

U derbiju začelja Centrometal je pobijedio Graničar 2:0 koji je tako ispao iz lige. Novak u 63. te Dumančić u 86. minuti bili su strijelci za domaćina.

U slavljeničkoj atmosferi novi prvak lige NK Nedelišće je odigralo sa Poletom 2:2. Kosir je u 21. te u 41. minuti doveo domaćina u vodstvo od 2:0, da bi Ferlin u 70. te Goričanec postigli pogotke za konačnih 2:2.