Povijesni uspjeh atletičara Slobode, osvojili čak 14 medalja!

Na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za mlađe juniore i mlađe juniorke, atletičarke i atletičari Atletskog kluba Sloboda Varaždin osvojili su ukupno 14 medalja.

Od 30 hrvatskih klubova koji su imali svoje predstavnike na ovom natjecanju, više medalja osvojili su samo zagrebački klubovi Agram i Dinamo.

Nema podatak da je u povijesti kluba (85 godina) na jednom pojedninačnom prvenstvu osvojeno više medalja.

Najbolji mlađi junior bio je Matija Žnidarić sa osvojena dva druga mjesta i osobnim rekordima na 100 metara 11,40 sekundi i 22.97 s na 200 metara.

Karlo Marciuš osvojio je dvije bronce u trkama na 200 i 400 metara.

Jan Ožeg, najbolji bacač AK Slobode Varaždin osvojio je srebro u bacanju kladiva i broncu u bacanju kugle.

Najbolje plasirana mlađa juniorka bila je Ana Majdak u bacanju koplja. Zauzela je 2. mjesto sa novim osobnim rekordom 43.56 metara.

Dva 3. mjesta osvojila je Ena Krebelj u utrkama na 100 i 200 metara.

Orhidea Leščak bila je 3. na 100 metara prepone kao i Paula Šimunčić u trci na 2000 metara sa zaprekama.

Petra Špicar je s osobnim rekordom na troskoku 10,93 metara zauzela odlično 4. mjesto.

Muška štafeta 4×100 metara u sastavu Ivan Novko, Matija Dvorski, Karlo Marciuš i Matija Žnidarić bila je srebrna dok je u istom sastavu štafeta 100-200-300-400 metara osvojila broncu.

Ženska štafeta 4×100 metara u sastavu Klara Martinez, Martina Kučina, Orhidea Leščak, Ena Krebelj osvojila je broncu.