Odigrano 28. kolo MŽNL: Jalžabet poražen u Slakovcu

Jalžabet nije uspio, u 28. kolu Međužupanijske lige Čakovec – Varaždin, ostvariti pobjedu u Slakovcu, gdje je poražen od Slobode rezultatom od 3:0 te se ovim porazom oprostio od borbe za naslov prvaka.

Već u petoj minuti Dražen Petek doveo je domaćina u vodstvo od 1:0, a precizan je bio i u 32. minuti. Konačnih 3:0 postavio je Srnec iz kaznenog udarca u 83. minuti.

Plitvica nije uspjela u Macincu ostvariti povoljan rezultat te potvrditi ostanak u ligi poražena je protiv Centrometala rezultatom od 2:1. Za domaćina pogotke je postigao veteran Dumančić u 30. i 71. minuti, dok je za goste strijelac bio Črnila u 67. minuti.

Nedelišće je pobijedilo Zelengaj rezultatom od 3:1. Kosir u 40. te Vizinger u 73. i 89. minuti bili su strijelci za domaće, dok je E. Horvat u 90. tek ublažio poraz.

U međimurskom derbiju Mladost Komet je pobijedila Pušćine rezultatom od 4:2. Za Mladost Komet pogotke su postigli Hladnik u 23. Sabol u 42. te 80. i D. Bukal u 30. minuti, dok su za goste strijelci bili Dovečer u 50. te Bosilj u 85. minuti.

U susjednom derbiju odigranom pred 600 gledatelja Rudar je u samoj završnici utakmice pogocima D. Šoltića u 85. te Berdina u 86. minuti pobijedio Polet iz Svetog Martina na Muri rezultatom od 2:0.

Zadrugar je minimalnim, ali potpuno zasluženim rezultatom pobijedio Graničar iz Kotoribe. Pobjedonosni pogodak postigao je Struški u 11. minuti.

Varteks je u utakmici punoj preokreta i rezultatske neizvjesnosti savladao Međimurec rezultatom 3:2. Kuhar je u 24. minuti doveo domaćina u vodstvo, da bi D. Treska u 44. poravnao, a Požgaj autogolom u 76. minuti donio vodstvo gostima. Ipak, ponovno prvo ime utakmice, Kuhar, u 77. minuti poravnava, dok Sokser u 89. minuti donosi svojoj ekipi pogodak vrijedan pobjede.

Naprijed je na svom travnjaku savladao Novi Marof rezultatom od 2:0. Glavina u 8. te F. Horvat u 17. minuti bili su strijelci za konačnih 2:0.

Rezultati 28. KOLA: Mladost Komet – Pušćine 4:2, Nedelišće – Zelengaj 3:1, Centrometal – Plitvica 2:1, Rudar – Polet SMNM 2:0, Sloboda (S) – Jalžabet 3:0, Naprijed – Novi Marof 2:0, Zadrugar – Graničar 1:0, Varteks – Međimurec 3:2

Tablica: Nedelišće 60, Rudar 57, Jalžabet 54, Mladost Komet 52, Sloboda (S) 48, Varteks 42, Međimurec 40, Zadrugar 37, Pušćine 35, Polet SMNM, Novi Marof 33, Plitvica, Zelengaj 32, Naprijed, Centrometal 28, Graničar 25

Parovi 29. kola: Varteks – Mladost Komet, Međimurec – Sloboda (S), Jalžabet – Zadrugar, Graničar – Rudar, Polet SMNM – Centrometal, Plitvica – Nedelišće, Zelengaj – Naprijed, Novi Marof – Pušćine.