Karatist Enes Garibović osvojio drugo mjesto na prestižnom Super Eight-u

U Sportskoj dvorani Trnsko u Zagrebu jučer, 21. svibnja, u organizaciji Karate kluba Croatia održan je 25. po redu prestižni karate turnir pod nazivom SUPER 8.

Pozivni je to turnir za osam ponajboljih europskih i svjetskih boraca koji se bore u apsolutnoj seniorskoj kategoriji.

Član Karate kluba Varaždin Enes Garibović već drugu godinu zaredom dobio je poziv za nastup na ovom prestižnom natjecanju, a ove je godine osvojio sjajno drugo mjesto.

Put do finala bio je težak. U prvoj borbi Enes je pobijedio europskog viceprvaka Danca Ludviga Abilda rezultatom 3:0.

U drugoj borbi sastao se s Mađarom, Gaborom Harspatakijem, europskim i svjetskim prvakom, kojeg je Enes pobijedio rezultatom 1:0.

U trećoj borbi Enes je s 1:0 svladao reprezentativca Srbije, Dejana Cvrkotu, osvajača ekipne bronce na ovogodišnjem europskom prvenstvu.

Finalni meč je bio borba između dva reprezentativca Hrvatske – Anđela Kvesića i Enesa Garibovića. Rezultat je na kraju bio 2:1 za Anđela, a Enes je osvajio drugo mjesto. Ovo je prvi puta u povijesti Super 8 natjecanja da su se u finalu sastala dva predstavnika Hrvatske.