UŽIVO Dabrovi izborili prvo finale Kupa u povijesti, u nedjelju s PPD Zagrebom!

Rukometaši GRK Varaždina 1930 večeras su u Umagu, u sklopu HEP Festivala rukometa u organizaciji Hrvatskog rukometnog saveza, pobijedili u polufinalu Hrvatskog rukometnog kupa zagrebačku Dubravu 26:21. U nedjelju će igrati finale protiv PPD Zagreba, koji je u prvoj polufinalnoj utakmici s uvjerljivih 30:18.

Utakmicu Dubrava – GRK Varaždin 1930 pratili smo uživo, u nastavku je kronološki rasplet utakmice.

> FOTO i VIDEO Slavlje Dabrova po ulasku u finale kupa!

KRAAAAAJJJJ!!!! Dabrovi su u prvom, povijesnom finalu Kupa!!!

60′ 21:26 Buneta.

60′ 20:26 Grbac!

60′ 20:25 Čurić.

59′ Nova ukradena lopta, kontra Marčeca, ali ovaj put Grahovac je obranio.

59′ 19:25 Grbac!

58′ Vladimir Vujović zove time-out. Slavljenički!

58′ Po jedan promašeni napad jednih i drugih. A onda Špikić brani Volaru – opet!

57′ 19:24 Marčec!

56′ 19:23 Volar

56′ 18:23 Grbac!

56′ 18:22 Horvat!

55′ Novi sedmerac! Sad za Dubravu. Butorac konačno točan, nakon tri obrane Horvata – 18:21.

54′ Sedmerac na drugoj strani! Ivan Horvat pogađa – 17:21!

53′ Špikić opet! Brani i Volaru sedmerac!

53′ Dabrovi propustili još jedan napad, u idućem Dubrave – novi sedmerac!

52′ Matija Špikić! Obranio sedmerac Vidi, njegova 12. obrana!

52′ Sedmerac za Dubravu. I isključenje Vučka, Dabrovi s dva igrača manje!

51′ Vidaček pogađa – stativu.

51′ Taktički time-out zove Vladimir Vujović.

51′ Špikić brani zicer Volaru!

50′ Isključenje Zobeca na dvije minute. Četvrto Varaždina. Dubrava dosad dva.

50′ Vidaček se opet ne usuđuje pucati čisti šut, onda Zobec – preko gola.

50′ 17:20 Buneta.

49′ 16:20 Marčec! Time-out Dubrava.

49′ Deseta obrana Špikića!

48′ Ne zabija ni Dubrava, na drugoj strani Zobec – 16:19!

47′ Nova obrana Špikića! U kontri – sedmerac za Varaždin! I isključenje Bunete! Ipak – Horvat pogađa tek prečku.

46′ Špikić brani sedmerac, ali Vinković ipak iz drugog pokušaja – 16:18.

45′ Pasivan napad Dabrova. U napadu Dubrave prekršaj na Čuriću, bit će sedmerac.

45′ 15:18 Volar. Ali i isključenje Vinceka na 2 minute, drugo danas.

44′ 14:18 Horvat!

43′ Šesta obrana Špikića! Ostaje 14:17!

42′ Promašuje i Vidaček – preko gola…

41′ Čvrsta obrana Dabrova… Novi je dugi napad Dubrave… Na kraju – Špikić brani Buneti!

40′ 14:17 Marčec! Time-out Hrvoje Horvat, trener Dubrave.

39′ Vučko blokira šut Vinkoviću! Iz drugog pokušaja Vinković gađa – prečku.

38′ Sedmerac za Dabrove! Horvat opet pogađa – 14:16!

37′ Butorac – preko gola. Ima GRK Varaždin 1930 napad za povećanje prednosti.

36′ 14:15 Zobec! Peti njegov pogodak!

36′ 14:14 Butorac

35′ 13:14 Zobec! Sjajan šut s više od devet metara!

35′ Sedmerac za Dubravu. Butorac zabija – 13:13.

33′ 12:13 Vučko! Prethodno je Dubrava zapucala napad, preko gola.

32′ Sedmerac za GRK Varaždin 1930. Horvat konačno zabija sedmerac, nakon dva Lindova promašaja – 12:12.

32′ Na Vučku nije sviran faul, u kontri Vida – 12:11.

31′ Počelo je drugo poluvrijeme. Marčec presjekao prvi napad Dubrave.

Kraj prvog poluvremena. Dabrovi krenuli odlično, međutim sjajni vratar Igor Totić – s ukupno čak 10 obrana u prvom poluvremenu – vratio je Dubravu u utakmicu.

30′ 11:11 Grbac

30′ 11:10 Jotić

29′ 10:10 Grbac

29′ Isključen Volar kod Dubrave

28′ 10:9 Butorac

27′ 9:9 Horvat

26′ Vida presjekao napad Dabrova, iz kontre – 9:8 za Dubravu.

26′ Špikić obranio Vinkoviću!

25′ 8:8 Vidaček.

24′ Isključenje Vučka i sedmerac za Dubravu. Butorac zabija – 8:7.

23′ Opet brani Totić!

22′ 6:7 Horvat! Ali odmah uzvraća Babić – 7:7

22′ Butorac pokraj gola. Napad Dabrova.

21′ 6:6! konačno je Zobec “probušio” Totića.

20′ Špikić drži Dabrove, obranio Jotiću

19′ Drugi sedmerac za GRK Varaždin 1930. Ali Totić opet brani Lindu!

18′ Špikić obranio Čuriću

18′ Totić šesti puta brani! Zobecu.

17′ Dubrava vodi! Opet Babić na 6 m – 6:5

16′ Novi promašaj Tokića. Već četvrti.

15′ 5:5 Babić. Trener Varaždina Vujović zove time-out.

15′ Totić brani i Zobecu! Peta njegova obrana.

14′ Isključenje Vinceka na 2 minute. U nastavku akcije Jotić zabija s 9 metara – 4:5.

12′ Napad Dubrave OPET presjekao Tokić, ali u kontri – brani Totić! Ipak, Zobec je uspio odbijenu loptu gurnuti u gol – 3:5!

12′ Sedmerac za GRK Varaždin 1930. Totić brani Lindu!

11′ 3:4 – Vida s desnoga krila. Dubrava se vraća u utakmicu.

10′ Tokić oteo loptu, čista kontra, ali – pokraj gola!

9′ Tokić s krila – prečka. Ide novi napad Dubrave…

9′ Novi dugi napad Dubrave, sjajna obrana Dabrova. Na kraju ipak Butorac prolazi – 2:4.

8′ Horvat – stativa

7′ 1:4 Jotić

6′ Špikić brani! U polukontri Horvat – 0:4! Time Out – Hrvoje Horvat, trener Dubrave.

5′ 0:3 Horvat!

5′ Vinković za Dubravu gađa s krila – pokraj gola!

4′ 0:2 Zobec!

4′ Dugi napad Dubrave, na kraju Butorac gađa – prečku

2′ 0:1 Tokić! Iz kontre!

1′ Vratar Dubrave Totić brani prvi šut Vidačeku.

0′ Počelo je! GRK Varaždin 1930 u startnoj postavi Špikić, Vučko, Vidaček, Horvat, Zobec, Tokić, Hirš.

> Dabrovi večeras love povijesno finale Kupa, pratite nas uživo!

Jučer su svoje polufinalne utakmice odigrale rukometašice (Podravka Vegeta je slavila protiv Lokomotive 23:17, dok je riječki Zamet bio super uvjerljiv protiv Zeline – 34:16). Danas je poslijepodne već odigrana i utakmica za 3. mjesto kod rukometašica, Lokomotiva je glatko pobijedila Zelinu, 32:17.