Dabrovi se oporavili od poraza u Našicama i kod kuće pobijedili Umag

Dabrovi su se nakon poraza u Našicama ponovo vratili na pobjedničke staze. Na domaćem terenu savladali su Umag rezultatom 35:28 u petom kolu Lige za prvaka.

Utakmicu su bolje otvorili gosti, ali su Varaždinci stigli nadokaditi početni zaostatak i u 16. minuti Tokić zabija za izjednačenje pri rezultatu 9:9, da bi potom Hirš preokrenuo rezultat u korist Dabrova.

Do kraja prvog dijela utakmice se nakon toga igralo gol za golom, da bi gosti u posljednjim sekundama zabili za vodstvo 17:16 prije odlaska na odmor.

U drugom dijelu su Dabrovi bolje krenuli, ali je Matanović držao gostima glavu iznad vode. U 42. minuti rezultat je bio izjednačenih 23:23, ali su Dabrovi od 45. do 51. odlučili utakmicu serijom od pet postignutih pogodaka zaredom. Utakmica je završila pri rezultatu 35:28, a najraspoloženiji u redovima Dabrova bio je Tokić s osam pogodaka, a pratio ga je Huđ s jednim manje. Kod gostiju je Vlado Matanović zabio okruglih 10 pogodaka, a dva manje dodao je Ravnić.

U sljedećem kolu Dabrovi odlaze na gostovanje u Dubravu, a utakmica je na rasporedu 7. svibnja.