MŽNL: Jalžabet pao na drugo mjesto tablice, Varteks podbacio protiv Naprijeda…

Nogometaši Varteksa odigrali su protiv Naprijeda iz Cirkovljana vjerojatno najlošiju ovosezonsku utakmicu. Posebno drugo poluvrijeme kad nisu uputili – niti jedan udarac u okvir gola.

Štoviše, na drugoj je strani Saša Dreven u 15., pa u 34., 59. i konačno u 77. minuti vrhunskim paradama spašavao Varteksovu mrežu, posebno je opasno po domaćina bilo u toj zadnjoj situaciji kad je Dreven obranio zicer Petru Horvatu. Istini za volju, toj kontri je prethodila i sporna situacija u gostujućem kaznenom prostoru, povučen je za ruku u izglednoj prilici bio Matija Cvetko, međutim čakovečki sudac Škrobar nije se oglasio.

Varteks je definitivno podbacio, ali i u takvoj lošijoj igri imao je četiri čiste prilike u drugoj polovini prvog poluvremena. U 24. minuti je mogao Kolarić dovesti Varteks u Vodstvo, minutu kasnije Kuhar, u 29. minuti je Vrbnjak glavom gađao lijepo, ali za koji centimetar previsoko, a najbolju je šansu imao Sokser minutu prije odmora – odlično je po lijevoj strani prošao Požgaj, još ljepše ubacio, međutim sa svega metar-dva Sokser nije uspio ubaciti loptu u mrežu. Po svemu prikazanom remi je realan, šteta je ipak što gotovo 400 gledatelja nije vidjelo pogodak, efektnije bi izgledalo 2:2 ili 3:3…

Na nedostatak pogodaka definitivno se nisu mogli požaliti gledatelji u Hrastovskom i Kotoribi. Raspucani Zadrugar je sa čak 8:2 slavio protiv Centrometala iz Macinca pri čemu se čak šest igrača Zadrugara upisalo u listu strijelaca (Prlog i Vukina po dva, plus Kolak, Bahat, Zadravec i Kvezić), za Centrometal je oba zabio Dumančić.

U Kotoribi pak je Graničar s 5:4 pobijedio kučanskog Zelengaja, uz tri gola Vilima Kosa (za Zelengaj je njegova devetka, Tino Mlakar, zabio dva).

Plitvica iz Gojanca uzela je vrijedne bodove u Svetome Martinu na Muri (pobjeda 1:0), međutim najzanimljiviji detalj ovoga kola je poraz Jalžabeta na domaćem terenu od Novog Marofa (1:2) što je Rudar iz Murskog Središća gurnulo na vrh MŽNL.

Rezultati 20. kola MŽNL: Jalžabet – Novi Marof 1:2, Mladost Komet (P) – Rudar (MS) 1:4, Sloboda (S) – Nedelišće 1:1, Međimurec – Pušćine 1:2, Zadrugar – Centrometal 8:2, Varteks – Naprijed 0:0, Graničar (K) – Zelengaj 5:4.

Poredak nakon 20. kola MŽNL: 1. Rudar (MS) 43 boda (gol razlika 48:25), 2. Nedelišće 41 (49:22), 3. Jalžabet 41 (51:30), 4. Mladost Komet 34 (43:31)… 7. Novi Marof 28 (34:39), 8. Zadrugar 27 (36:28)… 10. Varteks 26 (26:37)… 12. Plitvica (G) 24 (24:45)… 16. Zelengaj 17 (31:53).