MŽNL: U prvom susretu na stadionu Varteks ostvario pobjedu 2:1 protiv Zadrugara

U prvom kolu nastavka prvenstva, NK Varteks je na stadionu Varteksa pobijedio ekipu Zadrugara iz Hrastovskog u klopu 16. kola Međužupanijske nogometne lige Čakovec-Varaždin rezultatom 2:1.

Uvodne minute susreta su pripale Varteksu za koji su od prve minute igrali Dreven i Vukman, a Varteks je u tim trenucima bio dominantniji i konkretniji. Gosti su također imali nekoliko prilika, poput one kad je jedan centaršut prošao Drevena, ali na drugoj vratnici nije bilo nikoga da pospremi loptu u mrežu.

U narednim minutama, vrijedi istaknuti i ubačaj Soksera, međutim igrači Zadrugara su bili viši u skoku od domaćih. Varteks ponovno ima inicijativu, ali kiša koja je počela otežava igru. Okušao je udarac i novi igrač Varteksa Neven Vukman, koji je u 23. minuti iz slobodnog udarca prijetio gostima, ali lopta je otišla pola metra od gola. Svoje propuštene šanse Varteksovci su naplatili u 25. minuti, kada ponovo Sokser izbija sam pred Modrića nakon odlične akcije Varteksa i zabija za 1:0. Pamtimo i odličan pokušaj Zadrugara tri minute kasnije kada Prlog pokušava efektno petom pospremiti loptu u gol, ali pogađa samo vanjski dio mreže.

Drugo poluvrijeme je počelo bez velikih uzbuđenja sve dok Vukmana u 55. minuti još jednom testira svoj udarac, a lopta odlazi pokraj gola. Bio je to prvi ozbiljniji pokušaj u nastavku utakmice. Samo minutu kasnije, Prlog glavom matira još jedno pojačanje Varteksa – Sašu Drevena i izjednačuje rezultat. Veselje Zadrugara trajalo je nepunu minute, kad je Vrbnjak postavio konačan rezultat na 2:1 nakon ubačaja kojemu je prethodio žuti karton Kolaka iz redova Zadrugara.

Nakon toga, igra je pala i većinom se igralo na sredini terena, a valja istaknuti jedno odlično, dugo ispucavanje Drevena, kojim je odmah u gol šansu stavio Matiju Blažija, a iako je bio u situaciji jedan na jedan s golmanom, ostalo je bez promjena na semaforu.

– Pretpostavili smo da nas čeka teška i tvrda utakmica, prvo kolo je bilo, pritisak na nama, ali mislim da smo zaslužili pobjedu – kratko se osvruno trener Varteksa Krunoslav Beli.

Trener Zadrugara Dejan Marković nije bio pretjerano sretan zbog poraza, a priznao je da su njegovi igrači previše griješili.

– Moramo opravdanja tražiti u našoj lošoj igri i ispraviti sve što nije valjalo. Žao mi je što je sudac podijelio toliko kartona i nama i protivnicima, ali moram čestitati Varteksu koji je danas bio bolji – rekao je nakon susreta Marković.

Obzirom da je ovo bila prva utakmica koju je Varteks igrao na stadionu u Zagrebačkoj 94, posebno je sretan zbog toga bio Dreven, koji se tako ponovo vratio na stadion za koji ga vežu lijepa sjećanja.

– Ovo je moj klub i to znate svi, drago mi je da se skupilo toliko ljudi i da smo uspjeli uzvratiti pobjedom. Bila je teška utakmica, napravili smo grešku kod gola za izjednačenje. Praktički smo im poklonili gol, ali mislim da smo drugo poluvrijeme dobro odigrali. U prvom dijelu kao da nismo bili pravi, a i nekim mlađim dečkima sigurno nije bilo svejedno nastupiti pred toliko ljudi – zaključio je Dreven nakon susreta.
U sljedećem kolu Varteks gostuje kod Rudara iz Murskog Središća, dok Zadrugar kod kuće dočekuje Slobodu iz Slakovca.

Stadion: Varteks

Gledatelja: 700

NK Varteks: Dreven, Đunđek, Požgaj, Vukman, Radić, Sokser, Kuhar, Puclin, Vindiš, Milak, Cvetko, Blaži, Benjak, Mišak, Marković

Trener: Krunoslav Beli

NK Zadrugar: Modrić J., Knapić, Kolak D., Prlog, Vukina, Struški, Zubčić, Hlebec, Kolak, Bahat, Katalenić, Ilić, Kolak M., Kvezić, Modrić M., Valjak, Šegović, Zadravec

Trener: Danijel Kolak