Istok Rodeš pobijedio na FIS slalomu u Zagrebu

Mladi Varaždinac Istok Rodeš ostvario je pobjedu na FIS slalomu, održanom dansa u Zagrebu, ostvarivši tako 14.01 FIS bodova, koji ssu od velike važnosti u klasifikaciju u ostalim utrkama i natjecanjima.

U slalomu voženom jučer, Istok nije završio prvu vožnju, no zato je stvari nadoknadio danas. Istokovo vrijeme nakon dvije vožnje slaloma bilo je 1:46.35. Prvi do Istoka, u cilj je doskijao još jedan hrvatski skijaš Matej Vuković, zakasnivši 98 stotinki, dok je Finac Juho Dal završio treći sa zaostatkom 1.35. Četvrto mjesto osvojio je još jedan mladi hrvatski predstavnik Elias Kolega.

Ostali hrvatski predstavnici: Samuel Kolega danas šesti (+4.44 sek.), Juraj Bošnjak, Karlo Valentin Cihlar, Ante Tvrdeić, Dominik Sučec s plasmanima od 14. do 17. pozicije. Fran Jadanec, Lovro Široki, William Vukelić, Luka Gobec, Luka Krsmanović, Luka Broz bez završetka utrke.

U ženskoj konurenciji pobijedila je Maria Skhanova iz Bjelorusije, a najbolja Hrvatica bila je Lana Zbašnik na četvrtom mjestu.