Na natjecanju u Zagrebu varaždinski atletičari osvojili deset medalja

Prije početka najznačajnijeg atletskog događaja u Hrvatskoj, Memorijala Marijana Hanžekovića, na zagrebačkom stadionu Mladost održano je treće izdanje atletskog natjecanja za osnovnoškolce – Erste Plava Liga.

I treći put su se atletičari iz varaždinske regije okitili naslovom prvaka.
Prvo mjesto, s ukupno 573 boda, osvojili su mladi varaždinski sportaši, a na kraju su imali pet bodova više od drugoplasirane ekipe Zagreb-Istok.

Varaždinski su atletičari osvojili sveukupno deset medalja, od kojih dvije zlatne, četiri srebrne i četiri brončane.

Zlatne medalje osvojile su Lea Marodi (4. razred) u utrci na 300 metara s vremenom 52,02 te Simona Jambrošić (7. razred) u utrci na 600 metara s vremenom 1:48,24.

Srebrna odličja osvojili su Roko Farkaš (5. razred) u skoku u dalj s rezultatom 4,25 m, Filip Jengić (6. razred) u utrci na 600 metara s vremenom 1:47,97, Teo Čop (6. razred) u bacanju kugle od 3 kg s rezultatom 9,08 m i Ema Čop (7. razred) u skoku u vis s preskočenih 1,45 m.

Brončana odličja osvojili su Tena Marodi (4. razred) u utrci na 300 metara s vremenom 52,89, Matija Novak (6. razred) u skoku u dalj s rezultatom 4,64 m, Lovro Žbulj (7. razred) u utrci na 600 metara s vremenom 1:41,48 i David Sačić (7. razred) u bacanju kugle od 3 kg s rezultatom 11,25 m.

Koordinator svih aktivnosti i trener na finalnom natjecanju Erste Plave Lige bio je Nenad Pavliček, trener u varaždinskom Atletskom klubu Sloboda.