Jasmina Ilijaš nova je hrvatska rekorderka u triatlonu

Na subotnjem 26. međunarodnom otvorenom prvenstvu Mađarske u triatlonu ironman distance u Nagyatadu Jasmina Ilijaš, 27-godišnja članica Trkačkog kluba Marathon 95 iz Varaždina, postavila je novi hrvatski rekord.

Jasmina je utrku ironman duljine, 3,8 kilometara plivanja, 180 kilometara biciklizma i 42,2 kilometara trčanja, završila za 10 sati, 36 minuta i 51 sekundu.

U konkurenciji 65 natjecateljica osvojila je izvanredno drugo mjesto dok je u svojoj kategoriji bila prva. Za dvije minute poboljšala je državni rekord koji je od 2011. držala Željka Šaban iz TK Swibir Zagreb.

U Mađarskoj je nastupilo šestero varaždinskih triatlonaca. Karla Čović je s postignutim rezultatom 13:42:08 osvojila 35. mjesto. Kod muškaraca u konkurenciji 555 natjecatelja Goran Pongračić osvojio je 26. mjesto s rezultatom 10:08:15, Saša Moslavac 80. mjesto s 10:57:44, Nevesin Samac 462. mjesto s 14:22:12, a Miljenko Rožmarić 529. mjesto s 15:26:57.

Nakon velikog rezultata u Mađarskoj, Jasmina, koja se u triatlonu natječe dvije godine pod vodstvom trenera Gorana Pongračića, rekla je da joj je cilj bio popraviti prošlogodišnji rezultat s njenog prvog ironmana (11:36h), ali da zbog loših vremenskih uvjeta to nije očekivala.

Dodala je da će ovaj rezultat možda promijeniti njene planove za sljedeću godinu u kojoj se namjeravala isključivo posvetiti trčanju. Ozbiljno treniranje za triatlon traži puno odricanja i prilično je skupo, a Jasmina ima puno obiteljskih i drugih obaveza te ograničena sredstva, a podršku sponzora nema.