Plivački miting ‘Vodeni lav’: Puno medalja za mlade kluba Barok

Plivački klub Barok nastupio je na 5. po redu mitngu “Vodeni lav” koji se u subotu 20.06. održao u Varaždinskim toplicama. Na natjecanju je sudjelovalo 299 natjecatelja iz 16 klubova iz Hrvatske i Slovenije koji su raspoređeni u 5 uzrasnih kategorija, a natjecali su se u ukupno 9 pojedinačnih i 1 štafetnoj disciplini.

Barok je predstavljalo najviše natjecatelja do sada – njih čak 58, od kojih 30 u muškoj i 28 u ženskoj konkurenciji.

Za 22 člana ovo je bio prvi nastup na službenom plivačkom natjecanju natjecanju.

Članovi Baroka zajedno su osvojili ukupno 44 odličja, od čega 10 zlatnih, 19 srebrenih i 15 brončanih.

Na kraju natjecanja nagrađivani su i najuspješniji klubovi.

U ekipnom poretku koji se dobio zbrojem bodova prvih 10 plivača u svakoj disciplini Barok je zauzeo 2. mjesto u konkurenciji 16 klubova.

Iznimni rezultati

U najstarijoj A kategoriji najuspješnija predstavnica bila je Martina Štefinec koja je bila dva puta zlatna, Stela Grobotek bila je zlatna i srebrena, Luka Cvetko jednom zlatni, Elena Škrapec tri puta brončana, Maja Berkopić srebrena, a Mirta Piskač i Neven Lončarić brončani.

U B kategoriji Iva Vresk je bila srebrena, a Patricija Lončarić i Jakov Igrec brončani.

U C kategoriji Matej Čok osvojio je 3 odličja, od kojih 2 srebra i broncu.

U istoj kategoriji Petra Gašparac osvojila je dva srebra, a David Lazar jedno.

Uspješne mlađe kategorije

Najviše uspjeha plivači i plivačice Baroka ostvarili su u D kategoriji.

Nika Dobovičnik bila je najuspješnija predstavnica Baroka na cijelom natjecanju, a nastupila je u 5 disciplina i osvojila 4 zlata i 1 srebro.

Kod dječaka odlični su bili Erik Hunjek i Luka Štumberger koji su osvojili po 4 odličja.

Hunjek je bio dva puta zlatni i dva puta srebreni, a Štumberger zlatni, dva puta srebreni i brončani.

U istoj kategoriji brončane medalje osvojili su Luka Kokotec i Karlo Rogina.

U E kategoriji u kojoj su nastupili najmlađi članovi najbolja je bila Leona Juriša koja je osvojila 5 odličja, od kojih zlato, 3 srebra i broncu.

Lujo Vincek doplivao je do dva srebra i bronce, a Melani Kliček u svom prvom nastupu osvojila je srebro i broncu.

Mješane ekipe

Kombinirana muško- ženska štafeta sa plivačima iz A, B, C i D kategorije u sastavu Mario Vlahinja, Jakov Igrec, Petra Gašparac i Nika Dobovičnik bila je trećeplasirana.

Osim osvajača medalja, na mitingu su nastupili i: Karlo Rajković, Nikola Briški, Hrvoje Smontara, Ivan Vitković, Lovro Ranković, Fran Stolnik, Marko Pintarić, Danijel Gašparić, Nikola Mirilović, Bruno Obrstar, Dorian Klepač, Dorijan Ferenec, Leon Makovac, Vito Črtalić, Miran Piskač, Sebastijan Matas, Matej Rogina Damjan Keliš, Lovro Juretić, Ida Marić, Mirta Vučetić, Erika Puzak, Noa Stolnik, Rada Topolnjak, Lana Cvetko, Katja Balažinec, Elena Balažinec, Veronika Viljevac, Dora Jurak, Mila Mitrović, Tea Zebec, Hana Ivanković, Anamarija Zavrtnik, Lara Ranković, Anja Mirilović i Jana Čok.

Sljedeći nastup članove Baroka očekuje u subotu i nedjelju 27. i 28. lipnja na Ljetnom Regionalnom prvenstvu u Sisku.