Streličarskom klubu Cekin devet medalja na turniru u Varaždinu

Varaždinski Streličarski klub “Cekin” organizirao je prvi međunarodni turnir na otvorenom, WA star turnir 2 x 70 / 2 x 50 + OR.

Turnir je održan u nedjelju, 31. svibnja, na stadionu “Sloboda” u gotovo idealnim vremenskima uvjetima.

Nastupilo je 116 natjecatelja iz 26 klubova iz Slovenije, Austrije i Hrvatske. Natjecatelji SK “Cekin” osvojili su šest zlatnih, dvije srebrne i jednu brončanu medalju.

U kategoriji djevojčica do 12 godina, standardni luk, zablistala je i ovaj put Mija Međimurec osvojivši zlato, dok je u kategoriji dječaka do 12 godina na olimpijskom luku, Fran Gašparić osvojio broncu.

U kategoriji dječaka do 14 godina u kategoriji olimpijski luk, zlato je osvojio Matija Hanžek, srebro je izborio Jan Međimurec, dok je Matko Dupor bio četvrti.

U karegoriji juniorki na olimpijskom luku, Lorena Kovačić osvojila je zlato.

Senior Zoran Marenčić s golim lukom, okitio se zlatom, dok je Stjepan Gašparić na olimpijskom luku zauzeo 12. mjesto.

Veteranka Božena Šimek-Šuplika osvojila je zlato.

Veterani sa standardnim lukom, osvojili u dvije medalje – Vjekoslav Rutić zlatnu, a Damir Štuhec srebrnu.