Kup Hrvatske za juniore u atletici: Dva zlata Jambrović

Na stadionu Mladosti, po kišnom i prohladnom vremenu, 23. i 24. svibnja održan je juniorski Kup Hrvatske u atletici, a atletičari AK Sloboda još su jednom ostvarili zapažene rezultate.

Dvostruku pobjedu odnijela je Mateja Jambrović na 100 i 200 metara s rezultatima 12,32 sekundi i 25,06 sekundi, dok je kopljašica Franja Želimorski također pobijedila sa osobnim rekordom 45,51 metara.

Četvrto mjesto osvojila je Ana Majdak s osobnim rekordom 38,58 metara. Vinko Kopjar završio je natjecanje kao treći u disku, također s osobnim rekordom 41,98 metara.

Antonio Vojnović se plasirao na treće mjesto u kladivu s 44,09 metara, a Petra Špicar prvi put je skočila preko pet metara u dalju i osvojila šesto mjesto s 5,09 metara.

Leonarda Bosilj je bila šesta u disku s hicem od 29,47 metara, kao i Goran Strelec na 3000 metara zapreke s vremenom 11:45,33.

AK Sloboda nije nastupio u ekipnom dijelu, a uvjerljivo je pobijedio Agram u muškoj i u ženskoj konkurenciji. Dinamo je bio drugi, a Zagreb Ulix treći.

Slijedeće natjecanje je 3. kolo HALS-a slijedećeg vikenda u Čakovcu i međunarodni miting u Slovenskoj Bistrici.