Međimurju pripao derbi kola

Ekipa Miljenka Mumleka u subotu poslijepodne je stradala od međimurskih Varaždinaca, koje također predvodi bivši Varteksovac Mario Kovačević.

Međimurje je povelo s dva gola razlike, a za to se pobrinuo bivši igrač Rijeke i Dinama Marko Marciuš u 30. i 35. minuti.

Zahvaljujući Luki Ivanoviću, Varaždin smanjuje vodstvo gostiju u 42. minuti.

Varaždin je zbog Tuđanovog drugog prekršaja od 55. minute igrao s igračem manje, što je utjecalo na igru Varaždina, pa tako Vuković u 75. minuti pogađa za 3:1, a konačni rezultat 15 minuta prije kraja postavlja Mario Sačer.

Trener Međimurja Kovačević na kraju je rekao kako je pobjeda Međmurja zaslužena s čime se složio i varaždinski trener dodavši kako je razlika na kraju susreta ipak prevelika.

Zanimljivo, od 22 igrača na terenu danas ih je čak 20 bilo onih koji su “nogomet trenirali na Dravi” kao Varteksova ili djeca Varaždina, a iako je domaćin na kraju izgubio susret, ipak je Međimurcima zabio prvi ovosezonski gol.