EURO 2024

Hrvatska nije uspjela protiv Italije. Ali postoji još jedna teoretska šansa!

Evo što bi se moralo dogoditi da Hrvatska ide dalje s dva boda.

Hrvatska nogometna reprezentacija u susretu je 3. kola skupine B na EURA u Leipzigu igrala 1-1 (0-0) protiv Italije te ju još samo teorija drži u igri za plasman u osminu finala.

Hrvatska je povela golom kapetana Luke Modrića u 55. minuti i to minutu nakon što mu je talijanski vratar Donnarumma obranio kazneni udarac, a na konačnih 1-1 poravnao je Mattia Zaccagni u osmoj minuti sudačke nadoknade.

Vatreni u ludom raspletu mogu dalje i s dva boda, kao trećeplasirani u skupini, ali za to će Hrvatska morati čekati rasplete u skupinama C i F. Naime, u tom slučaju u skupini C treba Hrvatskoj pobjeda Engleza nad Slovenijom od četiri gola razlike, ili čak tri, ali tada Slovenci ne bi smjeli zabiti gol, jer trenutno su na dva zabijena gola kao i Vatreni.

U slučaju da Hrvatska i Slovenija imaju istu gol razliku, prvo se gleda broj zabijenih golova, a onda i fair play, gdje Dalićevi izabranici trenutno stoje sjajno jer žuti ima samo Ivušić, piše Net.hr.