
Komisija ocijenila sporne trenutke.
Sudačka komisija, predvođena Bertrandom Layecom, objavila je službenu analizu spornih situacija 29. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige, stavivši poseban naglasak na dvoboj Varaždina i Slaven Belupa. Iako su određene odluke na terenu izazvale polemiku, Layec je potvrdio kako su arbitri u ključnim trenucima postupili ispravno.
Prvi analizirani detalj dogodio se u 39. minuti prilikom pogotka gostiju nakon udarca iz kuta. Unatoč zračnom duelu između domaćeg vratara i napadača Slavena s brojem 7, sudačka organizacija smatra kako je riječ o isključivo “nogometnom kontaktu” koji ne podliježe sankcijama. VAR provjera potvrdila je da napadač nije nedopušteno koristio tijelo, pa je odluka o priznavanju pogotka dobila punu podršku struke.
Puno jasnija situacija, prema mišljenju komisije, dogodila se u 76. minuti kada je za goste dosuđen kazneni udarac. Ustanovljeno je kako je branič Varaždina s brojem 22 nepropisno zaustavio loptu rukom koja se u trenutku kontakta nalazila iznad razine ramena, čime je neprirodno proširio obujam tijela. S obzirom na jasna tehnička pravila o kažnjivoj igri rukom, arbitar na terenu donio je ispravnu odluku o najstrožoj kazni, čime je analiza za ovaj susret zaključena u korist sudačke postave.




