VELIKA POBJEDA

DABROVI Varaždinski rukometaši na krilima odličnog golmana Meštrića i kapetana Vidačeka slomili vodeću Goricu

GRK Varaždin 1930

Nakon poraza od Dubrovnika (27:26), varaždinski su se rukometaši na najljepši mogući način vratili na pobjedničke staze. U Graberju su pred domaćom publikom sa 24:21 (12:11) bili bolji od Gorice, trenutno prvoplasirane momčadi Paket24 Premijerlige.

Porazom su krenuli u nastavak prvenstva, ali na odličan su se način Dabrovi vratili osvajanju bodova u Paket24 Premijerligi. Na domaćem su parketu slavili protiv trenutno vodeće Gorice 24:21 (12:11) i osvojili tri vrijedna boda.

Znali su varaždinski rukometaši da je pred njima teška utakmica, a to su osjetili i od prve minute. Igralo se gol za gol, a Dabrovi su se u 14. minuti prvi put uspjeli odvojiti na +2 (6:4) golom kapetana Vidačeka

No, nisu uspjeli održati tu prednost do poluvremena te su gostujući rukometaši četiri minute prije kraja poluvremena izjednačili na 11:11, ali su GRK-ovci do poluvremena ipak uspjeli doći do gola prednosti (12:11).

U nastavku su gosti izjednačili u prvih 15 minuta, ali opet su Dabrovi otišli na +2 da bi u 57. minuti gosti došli na samo gol zaostatka (21:20). Nakon toga uspjeli su domaći rukometaši zabiti još tri gola, a mrežu sačuvati netaknutom.

Najbolji su u redovima Dabrova bili kapetan Jurica Vidaček sa 7 golova, Dominik Novak sa 6 te golman Sandro Meštrić sa 16 obrana. Kod gostiju je najraspucaniji bio Ivan Laljek sa 6 zabijenih golova.

U sljedećem kolu GRK odlazi u goste k drugoplasiranoj Dubravi.

GRK Varaždin 1930 - MRK Gorica 24:21 (12:11)

GRK Varaždin 1930: Baranašić, Meštrić (16) - Špruk 4, Vujović 3, Novak 6, Vojnović 1, Trojko 1, Šagij 2, Puček, Tompić, Artić, Kranjec, Tači, Vidaček 7, Divjak, Srebrenjak

MRK Gorica: Purić, Sladoljev (12) - Čeković 1, Laljek 6, Goričanec, Negran 1, Šalić, Klarica 1, Vrbić, Čavar 2, Žarković 3, Kraljević 2, Šafranko, Čelić, Vrdoljak 4, Gal 1