1. HRLŽ

BITNA POBJEDA Kokice do važna dva boda na teškom gostovanju u Pločama, Jalušić predvodila s osam golova

Siniša Sović/Foto agencija Sjever

Nakon poraza od Podravke (24:39), varaždinske su se rukometašice na odličan način vratile osvajanju bodova. Na gostovanju kod ekipe Dalmatinke u Pločama su u teškoj utakmici slavile sa 22:25 (12:12) i tako uzele dva vrijedna boda.

Nakon što su očekivano poražene na domaćem terenu od europske Podravke (24:39), varaždinske su rukometašice na gostovanju u pločama stigle do vrijedne pobjede. U tvrdoj i izjednačenoj utakmici na kraju su Kokice imale osmijeh na licu jer su kod Dalmatinke slavile sa 22:25 (12:12).

Od samog starta igralo se 'na nož' s jedne i druge strane. Nekoliko su se puta domaće rukometašice odvajale na dva gola razike, ali ubrzo su to neutralizirale gošće. Prvi put su Kokice povele u 27. minuti kad je za 9:10 zabila Ivana Dežić, no do poluvremena su Dalmatinke uspjele izjednačiti (12:12).

Ipak, u nastavku su bolje bile Kokice koje u 36. minuti odlaze na +3 (13:16) da bi u 40. minuti imale i +5 (14:19). Do kraja su sigurno držale bar tri gola prednosti i nisu dale gošćama da se približe te slavile 22:25.

Najbolja je u redovima Koke bila Tea Jalušić koja je zabila osam golova, dok je golmanica Janja Tušek imala deset obrana. Domaće rukometašice predvodila je Anđela Zelić sa 11 golova.

U sljedećem kolu Kokice igraju na domaćem parketu protiv rukometašica Zrinjskog. Utakmica je na rasporedu u subotu, 15. veljače, s početkom u 17 sati.

RK Dalmatinka - ŽRK Koka 22:25 (12:12)

RK Dalmatinka: Sršen (1), Jerković, Jelčić (6) - Galov, Jurak, Sušak 1, Zelić 11, Barbir 2, Žderić, Šendo, Oršulić, Žderić, Čupić, Cvijanović, Klarić 4, Krilić 4

ŽRK Koka: Šopar, Tušek (10) - Jalušić 8, Balajić, Domjan 3, K. Mrazović 4, Rogina, Jurčić 3, Blažek 1, Furjan, M. Mrazović, Dežić 6, Ljubić