Vijesti / Sport

PAKET24 PREMIJERLIGA

TEŽAK PORAZ Dabrovi rezultatski tijesno izgubili od Sesveta u vjerojatno najvažnijem susretu u borbi za Ligu za prvaka

Siniša Sović/Foto agencija Sjever

Nakon poraza od Dubrave (21:18), rukometaši varaždinskog GRK-a izgubili su od Sesveta na domaćem parketu (22:24). Bio je to susret koji je uvelike usmjerio daljnje natjecanje za plasman za plasman u Ligu za prvaka, a Dabrovi su ovim porazom praktički izgubili šansu za plasman.

Nije to bio dan varaždinskih Dabrova. Nakon solidnih 15 minuta otvaranja, stvari su krenule u krivom smjeru te su na kraju rezultatom 22:24 (11:14) slavili gosti iz Sesveta i gotovo sigurno bacili GRK Varaždin u Ligu za ostanak.

Varaždinski su rukometaši na otvaranju držali gol prednosti, Trojko je nešto kasnije zabio za +2 (5:3), ali u 17. minuti na semaforu je stajao rezultat 5:5. I tada gosti preuzimaju inicijativu i polako, ali sigurno, do poluvremena odlaze na osjetnih +3 (11:14).

Ni u nastavku nije bilo ništa bolje. Već u 34. minuti Vusić je zabio za +5 (11:16) da bi u 45. minuti na semaforu i dalje bilo šest golova razlike za goste (15:21). Pet minuta prije kraja uspjeli su se Dabrovi primaknuti na -2 (19:21), ali do kraja nisu ozbiljnije zaprijetili gostima koji su iz Varaždina otišli s punim plijenom.

Najraspucaniji je u redovima domaćih bio Dominik Novak s pet zabijenih golova, dok je goste predvodio Mislav Nenadić s također pet zabijenih golova.

Dabrovi su ovim porazom gotovo sigurno ispali iz utrke za ulaz u Ligu za ostanak. U sljedećem kolu gostuju u Poreču u subotu, 29. veljače, s početkom u 17 sati.

GRK Varaždin 1930 - RK Sesvete 22:24 (11:14)

GRK Varaždin 1930: Meštrić (6), Črnila - Špruk 4, Novak 5, Vojnović 2, Trojko 2, Šagij, Puček, Budinski 2, Artić, Kranjec 2, Tači, Vidaček 4, Divjak 1, Mlakar, Srebrenjak

RK Sesvete: Mudrinjak (6), Panjan (2) - Krndelj 1, Potnar, Matić, Papić 4, Strbad 4, Jurakić 3, Vusić 3, Mišković, Perković, Šuker, Krešić 2, Nenadić 5, Rukavina 1, Bahtjarević 1