Vijesti / Sport

ČAK 175 ekipa stiglo u Varaždin

Arena Suzuki Bumbar kup ugostio oko 1800 mladih nogometaša u šest godišta

Arena Suzuki Bumbar kup ugostio oko 1800 mladih nogometaša u šest godišta
Siniša Sović/Foto agencija Sjever

Proteklog vikenda varaždinska Arena bila je prepuna malih nogometaša (i onih nešto starijih), a razlog tome bio je Arena Varaždin Suzuki Bumbar kup.

Turnir se održava već sada tradicionalno u organizaciji Škole nogometa NK Varteksa i NK Varteksa. Bubmar kup se održao pod pokroviteljstvom AC Baumgartnera, zastupnika za Suzuki vozila te varaždinske Arene, uz tehničku podršku Magić-Neta, tako da je turnir prenošen i preko live-streama.

Počeo Arena Suzuki Bumbar kup, pogledajte male nogometaše u akciji! Arena Suzuki Bumbar kup

Sveukupno se natjecalo 175 ekipa, odnosno oko 1800 djece, čime se turnir potvrdio kao jedan od najvećih u Hrvatskoj po broju sudionika.

Turnir se igrao u šest godišta, a dva prva mjesta osvojio je slavni splitski Hajduk (godišta 2008 i 2012). Po jednu turnirsku pobjedu ima i varaždinska akademija Lumen (2011), a NK Virovitica osvojila je turnir u 2007. godištu. Gosti iz Slovenije, NK Aluminij i NK Maribor Tabor osvojili su turnir u 2009., odnosno 2010. godištu.  

Vrijedi svakako spomenuti da su u svakom godištu birani i najbolji igrač, vratar i strijelac, a novost je i odabir dream-teama, najbolje ekipe turnira. Uglavnom, ekipa iz organizacijskog odbora ponovno je dala svoj maksimalan trud, a nastavit će tako i dalje, kako su istaknuli. 

Suzuki Arena Bumbar kup 2020 - dodjela nagrada Suzuki Arena Bumbar kup 2020 - dodjela nagrada

Rezultati i nagrađeni powered by PIS (Poslovno informatički sistemi):

2007. godište
Poredak ekipa – 1. Virovitica, 2. ŠN Dinamo-Zelenko, 3. NK Mons Claudius
Najbolji igrač: Filip Bogdan (ŠN Dinamo-Zelenko); najbolji vratar: Matija Šandrk (Virovitica); najbolji strijelac: Tem Martinčević (Ivančica Ivanec).
Dream-team: Matija Šandrk (Virovitica), Teo Martinčević (Ivančica), Gabrijel Jurišić (Virovitica), Rijad Kurdić (FK Borac Jelah), Filip Bogdan (ŠN Dinamo-Zelenko).

2008. godište
Poredak ekipa: 1. Hajduk Split, 2. Prigorje Žerjavinec, 3. Ivančica Ivanec.
Najbolji igrač - Roko Jenjić (Hajduk); najbolji vratar - Luka Stanić (Mladost–Buzin), najbolji strijelac – Antonio Tukšan (Varteks)
Dream team – Luka Stanić (Mladost-Buzin), Roko Jenjić (Hajduk), Antonio Tukšan (Varteks), Patrik Riđan (Prigorje), Siniša Hrgar (Ivančica)

2009. godište
Poredak ekipa: 1. NK Aluminij, 2. Trešnjevka Zagreb, 3. NK Varaždin
Najbolji igrač: Rene Mežnarič (NK Aluminij); najbolji vratar: Tai Černčič (NK Aluminij); najbolji strijelac: Matija Vlahović (NK Trešnjevka Zagreb)
Dream team: Tai Černčič (Aluminij), Matija Vlahović (Trešnjevka), Jona Benkotić (Trešnjevka), Teo Benko (Varaždin), Rene Mežnarič (Aluminij).

2010. godište
Poredak ekipa – 1. Maribor Tabor, 2. Zagreb, 3. Varteks
Najbolji igrač: Bruno Kosić (Zagreb); najbolji vratar: Val Anderlič (Maribor Tabor); najbolji strijelac: Petar Kobešćak (Varteks).
Dream team: Val Anderlič (Maribor Tabor), Bruno Kosić (Zagreb), Petar Kobešćak (Varteks), Rino Buljubašić (Hajduk), Bine Cizerl (Maribor Tabor).

2011. godište
Poredak ekipa: 1. Nogometna akademija Lumen, 2. NK Utrina, 3. NK Varaždin
Najbolji igrač: Kan Seferović (Utrina); najbolji vratar: Gal Lešnik (NŠ Marinko Galič); najbolji strijelac: Niko Oreški (Lumen)
Dream-team: Gal Lešnik (NŠ Marinko Galič), Kan Seferović (Utrina), Gabriel Bertovich (NK Varaždin), Karlo Kozjak (Lumen), Niko Oreški (Lumen).

2012. godište
Poredak ekipa - 1. Hajduk Split, 2. Nogometna akademija Lumen, 3. Hoče – Slivnica
Najbolji igrač: Vitalij Sabljić (Hajduk), najbolji vratar: Vedran Pintarić (Lumen), najbolji strijelac (Antonio Božić).
Dream team – Vedran Pintarić (Lumen), Antonio Božić (Hajduk), Cimerman (ŠN Sveti Martin), Tai Tomažič (Hoče-Slivnica), Vitalij Sabljić (Hajduk).

 

 

Najgledanija galerija

Izdvojeno


Reci što misliš!