ODLIČAN START

GLATKA POBJEDA 'Dabrovi' deklasirali goste iz Umaga: Na otvaranju sezone slavili s 12 golova razlike

Siniša Sović/Foto Agencija Sjever

Dok su njihove kolegice iz Koke izgubile u Umagu (28:27), Dabrovi su na domaćem terenu pred 500 gledatelja furiozno ušli u novu sezonu i s 12 razlike slavili protiv Umaga (29:17).

Rukometaši GRK Varaždina odlično su otvorili novu sezonu Paket 24 Premijer lige i s dva boda i velikih 12 razlike kreću u nastavak sezone. U varaždinskoj Areni bili su bolji od rukometaša Umaga sa 29:17 (17:9).

Od samog je starta to izgledalo - odlično. Već u petoj minuti su Dabrovi imali 5:0, a gol je dao i danas jako dobar Sandro Meštrić na vratima domaće momčadi. Izabranici Damira Turkovića su u nastavku prvog dijela rutinski držali prednost te su u 25. minuti otišli i na osam golova razlike (16:8).

Bilo je to na krilima raspucanog Fabijana Grubišića, a spomenutu su prednost održali do poluvremena (17:9). A u nastavku Dabrovi nisu stali, već su stisnuli još više. Frano Vujović u 38. minuti zabija za devet razlike (20:11), a sedam minuta kasnije Grubišić iz kontre zabija za +11 (24:13).

Do kraja utakmice domaći su rukometaši samo održavali prednost, a konačni je rezultat u posljednjim trenutcima utakmice s krila postavio Tin Tompić (29:17). Najbolji je u redovima Dabrova bio spomenuti Fabijan Grubišić s nevjerojatnih devet golova iz 10 šuteva, nijednom s crte sedam metara. Kod gostiju je najbolji bio Filip Glavaš sa šest zabijenih golova.

Nakon odličnog ulaska u sezonu na domaćem parketu, Dabrove čeka gostovanje u Gorici u čijim je redovima donedavni stožerni igrač Varaždina, Dominik Novak. Utakmica je na rasporedu u subotu, 3. listopada s početkom u 18 sati u Gorici.

GRK Varaždin 1930 - RK Umag 29:17 (17:9)