Vijesti / Sport

U GORICI

REMI Dabrovi do boda kod bivšeg suigrača: Trojko iskoristio prazan gol, Novak umalo presudio bivšem klubu

Siniša Sović/Foto Agencija Sjever

Varaždinski rukometaši uzeli su bod u trileru na gostovanju kod Gorice. Dugo im je trebalo da uđu u utakmicu, na poluvremenu su gubili četiri razlike (11:7), a na kraju su ipak spretno stigli do boda (22:22).

Kakva utakmica se odigrala na parketu dvorane u Velikoj Gorici! Izgledalo je da će nakon predstave na poluvremenu domaćini rutinski slaviti (11:7), ali uraganskih 10 minuta GRK Varaždina 1930 preokrenulo je susret da bi na kraju Dabrovi uzeli bod (22:22), a njihov bivši suigrač Dominik Novak promašio je zadnji šut za pobjedu.

A u prvih nepunih pet minuta mreže su mirovale. Promašivali su i griješili jedni i drugi, da bi to prekinuo Vujović za 0:1. Zatim su domaći otišli na tri razlike (4:1), a u prvom su dijelu tu prednost samo održavali te su u posljednjoj minuti postavili 11:7 na poluvremenu.

Protresao je Damir Turković svlačionicu na poluvremenu i motivirao svoju momčad koja se preporodila u nastavku. Nakon 11 minuta drugog dijela na semaforu je bilo 14:14, odnosno Dabrovi su stigli četiri gola zaostatka. U 43. minuti Matej Šagij zabio je za prvo vodstvo na utakmici (14:15), domaći su izjednačili te se igralo 'gol za gol' sve do 52. minute kad Čakarić zabija za 18:16 Gorice.

No, gosti to ubrzo stižu te preokreću na 18:19 u 55. minuti, ali do 58. minute je ta prednost otišla na mlin domaćih sa 21:20. Zatim je Frano Vujović zaradio sedmerac i isključenje, te su domaći  do 10 sekundi prije kraja igrali s igračem manje i odlučili se na igru bez golmana.

Bura je zabio za 22:20, ali brzo su odgovorili Dabrovi preko Čelića te se u zadnju minutu ušlo s 22:21 za Goricu i njihovim napadom. Međutim, spretni Trojko je uspio doći do lopte i zabiti gol za 22:22 na prazna vrata 20 sekundi prije kraja, a u posljednjem šutu bivši igrač Varaždina Dominik Novak nije uspio pogoditi.

Najbolji je u redovima domaćih bio Lucian Bura s pet zabijenih golova, dok su od gostiju po četiri gola dali Filip Čelić i Tomislav Kljaić.

Varaždinski rukometaši tako nakon dva kola imaju tri boda, a sljedeći ih susret čeka u subotu, 10. listopada, s početkom u 18 sati kad u Varaždin stižu Sesvete.

RK Gorica - GRK Varaždin 1930 22:22 (11:7)