NOVI BODOVI

SLAVLJE Nepogrešivi Hrupić nosio Dabrove pa 'zakuhao' pred kraj: Dobili crveni karton pa ipak spasili pobjedu

Siniša Sović/Foto Agencija Sjever

Nakon remija u Gorici (22:22), rukometaši varaždinskog GRK-a su na domaćem parketu slavili protiv Sesveta 26:24 (12:9). Slavlje je moglo biti mnogo lakše, ali heroj Hrupić umalo je mogao postati tragičar nakon crvenog kartona. Nasreću po Dabrove, uspjeli su sačuvati vodstvo u posljednjih pet minuta.

Umalo su nepotrebnu tragediju gledali okupljeni u varaždinskoj Areni nakon što je GRK Varaždin 1930 cijelo drugo poluvrijeme vodio i sigurno plovio prema pobjedi. Pri rezultatu 24:20 za Dabrove je do tog trenutka nepogrešivi Denis Hrupić (5/5) zaradio treće isključenje i dobio crveni karton pa su se stvari malo zakomplicirale, ali domaća je momčad na kraju protiv Sesveta slavila sa 26:24 (12:9).

Dabrovi su u prvom poluvremenu gubili u dva navrata - u šestoj minuti kad je Vusić zabio za 2:3, a nakon u 23. minuti kad je Krndelj zabio za 6:7. Tad su preko Trojka, Čelića, Hrupića i Tačija Varaždinci otišli na 10:7 te do poluvremena održavali tri razlike (12:9).

U nastavku su se opustili rukometaši Damira Turkovića te je u 37. minuti za +4 (15:11) zabio Hrupić, a gosti su smanjivali do dva razlike. No, Dabrovi su razliku dizali na tri gola, da bi četiri minute prije kraja Špruk zabio za ponovnih +4 (24:20).

U sljedećem je napadu treće isključenje zaradio Hrupić pa je dobio i crveni karton, a gosti lagani vjetar u leđa. Stigli su gosti tako i na gol zaostatka (25:24) dvadesetak sekundi prije kraja, ali utakmicu je riješio Tin Šestak 14 sekundi prije 60. minute i postavio konačnih 26:24.

U redovima domaćina najbolji su bili spomenuti Denis Hrupić s pet zabijenih golova iz pet udaraca te Frano Vujović s također pet golova, dok je goste predvodio Darko Krndelj s osam zabijenih golova.

Treće kolo igra se sljedeće subote, 17. listopada, kad Dabrovi gostuju kod Zameta. Utakmica počinje u 17 sati.

GRK Varaždin 1930 - RK Sesvete 26:24 (12:9)