NOVA DVA BODA

SLAVLJE Čudesna Bešen i raspucana Mrazović vodile Koku do pobjede na gostovanju u Sesvetama

Facebook

Izabranice Vladimira Canjuge su na gostovanju kod Sesveta došle do nova dva boda. Slavile su sa sedam golova razlike (22:29), a golmanica Koke Gabrijela Bešen imala je nevjerojatnu 23 obrane od 33 udarca, odnosno velikih 69,6% obrana.

Nakon gostujuće pobjede protiv Virovitice (24:40), rukometašice Koke nastavile su s pobjedama u gostima. Bile su bolje od Sesvećanki s 22:29 (9:15) nošene obranama odlične golmanice Gabrijele Bešen.

U prvih se deset minuta spomenuta golmanica Koke malo zagrijavala pa je tako na semaforu bilo 5:5, ali onda je 'spustila roletu' dok su njezine kolegice potegnule u napadu pa je do 24. minute bilo +6 za Koku (7:13). Do poluvremena su obje ekipe zabile po dva gola pa se na odmor otišlo sa 9:15.

U nastavku je Bešen nastavila braniti svaku drugu loptu upućenu prema golu, a nakon 12 minuta nastavka bilo je 15:24 za gošće, odnosno devet golova razlike. Mogao je Canjuga nakon toga isprobavati, imao je sigurnu prednost.

U 50. je minuti bilo i +13 za Koku (16:29), a do kraja utakmice su gošće uspjele smanjiti na sedam golova razlike (22:29) jer Kokice nisu zabile u posljednjih 10 minuta. No, vrijedna dva boda stižu u Varaždin.

Najbolja je u redovima domaćih bila Lucija Knezo s pet zabijenih golova, dok su gošće predvodile Gabrijela Bešen s 23 obrane te Katarina Mrazović sa sedam zabijenih golova.

U sljedećem kolu Kokice će na domaćem terenu ugostiti Dalmatinku, a utakmica je na rasporedu u subotu, 31. listopada, s početkom u 16 sati i 30 minuta.

ŽRK Sesvete - ŽRK Koka 22:29 (9:15)